Polaroid Snap Touch – instantný foťák s dotykovým displejom

Pod značkou Polaroid sa na Photokine 2016 v Kolíne objavil nový model malého kompaktného fotoaparátu s tlačiarňou fotografií, Polaroid Snap Touch. Nástupca modelu Snap prichádza s viacerými novinkami, vrátane dotykového displeja.

polaroid-snap-14
ZDROJ | Polaroid

Malý foťáčik pre nenáročného používateľa má 13 Mpx CMOS snímač, ktorý je schopný natáčať aj Full HD alebo HD videá pri 30 fps. Všetky súbory sa ukladajú na microSDXC kartu s kapacitou do 128 GB.

V novinke je aj pomerne veľký 3,5″ LCD displej s dotykovou vrstvou. Vďaka tomu sa má jednoduchšie ovládať rýchle menu. V tom je možné nastavovať len základné parametre.

polaroid-snap-9
ZDROJ | Polaroid

Okrem toho je vo výbave aj Bluetooth modul pre spojenie so smartfónom a Android (zatiaľ) appkou Polaroid Print App – SnapTouch. Cez ňu je možné editovať fotografie či rovno tlačiť fotky.

A práve tlač je tým najväčším lákadlom. Možnosť rýchlej tlače miniatúrnych fotiek cez zabudovanú ZINK Zero Ink tlačiareň môže osloviť hlavne mladú generáciu.

Tá tlačí fotky na fotopapier s veľkosťou 7,62 x 5,1 cm. Bežným záberom je pritom možné pridať rôzne efekty, rámiky a nálepky.

https://www.youtube.com/watch?v=3dYeTC023QY

Polaroid Snap Touch má aj výklopný xenónový blesk, pri ktorom je aj malé selfie zrkadielko, takže viete či fotíte seba alebo ste mimo záberu.

Batéria sa nabíja cez microUSB port. Koľko toho vydrží ale výrobca neprezrádza. Novinka sa má na trhu objaviť tento mesiac s cenou 179,99 USD, čo je zhruba 160 €.

polaroid-snap-12
ZDROJ | Polaroid

ZdrojPolaroid

Komentáre k článku