Polaroid Fx – návrat instatných fotografií v digitálnej podobe

ZDROJ | EASYBLUECODE S.L

Instantné fotografie zažívajú návrat dávno zašlej slávy a na tejto vlne sa vezie aj znovuzrodená značka Polaroid. Čaro štýlových „Polaroidov“ si môžete užiť aj digitálne, skrz aplikáciu Polaroid Fx.

https://youtu.be/HxRp6qTbiNs

Žiadna aplikácia samozrejme nenahradí fotoaparáty, ktoré vám v priebehu niekoľkých sekúnd vytvoria fyzickú fotografiu. Aplikácia Polaroid Fx však stavia na nostalgii a štýle Polaroid fotografií. Či už ide o nezameniteľné rámčeky s miestom na popis, alebo rôzne filtre a nedokonalosti fotografií, Polaroid Fx tento zážitok imituje dokonale.

Fotografie môžete do aplikácie importovať, alebo ich môžete priamo skrz aplikáciu vytvárať. Následne sa dostanete do editora, ktorý vám ponúkne niekoľko druhov Polaroid filmov, textúry s nedokonalosťami, filtre a nástroj pre pridávanie textov v rôznych písmach a farbách. Fotografii môžete taktiež dodatočne upraviť jas, teplotu alebo kontrast.

Druhou funkciou aplikácie je tvorba koláží, ktorá môže imitovať fotoalbum, fotostenu alebo iné prostredie. Na vybrané pozadie si vlastnoručne umiestnite upravené Polaroidy a následne k ním môžete pridať texty. Chýba tu však možnosť pridávania nálepiek a tiež možnosť dodatočnej úpravy koláže.

Samotná aplikácia je bezplatná, no bez jednorazového poplatku za Polaroid Prime vo výške 4,49 € budete mať k dispozícii iba základné nástroje. Bezplatne si tak môžete vyskúšať, či vás tvorba digitálnych Polaroid fotografií baví a či sa vám investícia do Polaroid Prime oplatí.

Cena za odomknutie všetkého obsahu je podľa môjho názoru privysoká, no na druhej strane našťastie ide iba o jednorazový poplatok a nie o mesačné predplatné, ktoré je v poslednej dobe tak populárne. Tvorcovia navyše pravidelne pridávajú nový sezónny obsah pre majiteľov Polaroid Prime, vďaka čomu sa nadšencom jeho kúpa čoraz viac oplatí.

Pozrite siHalide – Jednoduchá náhrada za vstavanú aplikáciu fotoaparát

Polaroid Fx je zaujímavá aplikácia, ktorá môže potešiť najmä nadšencov retro a vintage fotografií. Pre ostatných používateľov je výhodou, že si môžu funkcionality aplikácie vyskúšať aj bezplatne a následne sa rozhodnúť, či sa im investícia oplatí.

Polaroid Fx80%

Veľkosť:
163,5 MB
Platforma:
iOS 9.3 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
0,00 €

Polaroid Fx je jednoduchá aplikácia pre tvorbu digitálnych ikonických Polaroid fotografií, ktoré môžete obohatiť filtrami, textom, alebo z nich vytvoriť koláž.

Komentáre k článku