Polar Ignite vám ušijú tréning presne na mieru vďaka aplikácii FitSpark

Inteligentné merače športových výkonov a vášho zdravia dokážu ponúknuť obrovské množstvo nameraných hodnôt, no ďalej s nimi už pracovať nevedia. Polar Ignite sa chvália práve tým, že to čo namerajú aj efektívne spracujú.

Nositeľné inteligentné zariadenia dnes už musia poriadne bojovať, aby zaujali. Merať základné funkcie dokážu aj tie najlacnejšie a najzákladnejšie hodinky, či náramky. Dokonca veľmi presne. Ak teda chce výrobca niečím zaujať, musí sa aspoň pokúsiť o niečo nové a zmysluplné. Tento krok sa podaril spoločnosti Polar s ich najnovším modelom Polar Ignite.

Novinkou je, že hodinky dokážu kombinovať namerané údaje a na ich základe ponúknuť optimálny cvičebný plán. Konkrétne pracujú s komplexnými údajmi o vašom spánku, berú do úvahy dobu potrebnú na zregenerovanie po cvičení a tiež hodnoty stresu nameraného počas dňa. Pomocou optického snímača hodinky merajú hodnoty vášho nervového systému, ktorý im má prezradiť ako ste na to bez ohľadu na ako vy vedome vyhodnocujete svoj stav.

Všetky hodnoty kombinuje aplikácia FitSpark, denný tréner, ktorá ponúkne presne taký tréning, aký potrebujete. Na každý deň sú pripravené rôzne druhy tréningov, ktoré sú optimalizované tak, aby zodpovedali regenerácii používateľa.

ZDROJ | Polar

FitSpark cvičenia sú založené na odporúčaniach WHO pre týždennú fyzickú aktivitu dospelých. Odporúčanie sa skladá zo 150 minút mierneho alebo 75 minút intenzívneho kardio-tréningu a tréningu odporu dvakrát týždenne.

Aplikácia ponúka 2 až 4 tréningové možnosti každý deň (vyberie sa ten, ktorý najlepšie vyhovuje) a 1 až 3 ďalšie možnosti na výber. Tréningy sú zostavené tak, aby zodpovedali fitness úrovni, histórii tréningu, regenerácii a pripravenosti. Zostavujú sa aj na základe stavu nameraných údajov z predchádzajúcej noci.

ZDROJ | youtube.com/polar

Pokročilá technológia merania srdcovej frekvencia využíva technológiu Precision Prime. Funkcia Inteligentné kalórie presne ukáže počet spálených kalórií počas tréningov, aj celkové denné kalórie na základe osobných informácií. Algoritmus Smart Calories bol vyvinutý na základe údajov zo štúdií, kde sa merala srdcová frekvencia a referenčná hodnota pre výdaj energie.

Pozrite siInteligentné hodinky: Ako a podľa čoho si z nich vybrať?

Meranie regenerácie Nightly Recharge ukáže, ako dobre sa zotavuje používateľ zo stresu a tréningu počas noci, pomáha mu robiť optimálny tréning počas dňa. Vďaka Sleep Plus Stages sleduje používateľ svoje spánkové fázy a získa o nich podrobné informácie.

Algoritmus Smart Calories bol vyvinutý na základe údajov zo štúdií, kde sa merala srdcová frekvencia a referenčná hodnota pre výdaj energie. Meranie regenerácie Nightly Recharge ukáže, ako dobre sa zotavuje používateľ zo stresu a tréningu počas noci a pomáha mu robiť optimálny tréning počas dňa. Vďaka Sleep Plus Stages sleduje používateľ svoje spánkové fázy a získa o nich podrobné informácie.

Pozrite siPolar Vantage – nové hodinky stvorené pre efektívny tréning

Prirodzene, Polar Ignite ponúkajú celý rad ďalších funkcií. V ponuke sú riadené dychové cvičenia, pomocou ktorých sa kvalitnejšie zrelaxujete, metriky na plávanie či behanie a kopec ďalších vlastností, ktoré sú dnes už bežné v takýchto zariadeniach. Medzi tie smart patria, napríklad, notifikácie zo smartfónu na prichádzajúce hovory, správy, e-maily či udalosti z kalendára alebo aj podpora viac ako zo sto športových profilov.

V Polar Ignite je 165 mAh batéria, ktorá má podľa výrobcu vydržať na jedno nabitie 17 hodín v tréningovom móde. Hodinky majú 35 gramov aj s remienkom, bez neho 21 gramov. Obvod IPS displeja so senzorom okolitého svetla a rozlíšením 204 x 204 pixlov displeja je 43 mm. 

Púzdro je vystužené sklenenými vláknami, rám a tlačidlo je z nerezovej ocele. Hodinky sú vodotesné do 30 metrov, vhodné aj na plávanie (ISO 22810).

ZDROJ | Polar

Vašu polohu sleduje ako GPS, tak GLONASS. Hodinky s inteligentným zariadením komunikujú cez BLE, Bluetooth Low Energy, dáta však môžete preniesť aj pomocou USB kábla, ktorým Polar Ignite aj nabíjate.

Avšak Polar Ignite je možné používať bez ďalších zariadení alebo pripojení s nimi. Pre prístup ku všetkým funkciám a neobmedzenému cloudovému úložisku je treba pripojiť hodinky k bezplatnej aplikácii Polar Flow, ktorá je zároveň „domovomšportových a fitness údajov používateľa.

Hodinky, ktorých najväčšou zbraňou má byť inteligentná a efektívna práca s nameraným údajmi stoja na stránke výrobcu 199,90 eur a v ponuke sú v troch farebných verziách: v bielej, čiernej a žltej.

Na článku spolupracoval Juraj Recký.

 

ZdrojPolar,engadget.com

Komentáre k článku