Pokroková tlačiareň HP dokonca aj s prístupom na Facebook

Produktový rad Envy je skutočne tým najlepším v oblasti dizajnu. No ani s ponúkanými funkciami to vôbec nevyzerá zle. Multifunkčná tlačiareň/kopírka/skener/fax zvládne okrem bežných úkonov tlač na diaľku, cez internet alebo cez svoj veľký a dobre spracovaný dotykový displej aj prístup k niektorým službám. Ale za sumu, za ktorú sa bude predávať má pre mňa niekoľko nedostatkov.

HP Envy 110

Najštýlovejšia na trhu

Samozrejme, že musím v prvom rade pochváliť brilantný nízko profilový dizajn. Tlačiareň vyzerá veľmi moderne a nebude zaberať množstvo miesta. Dokonca výstupný otvor pre výtlačky sa otvára automaticky len pri tlačení. Zásobník na papiere je ukrytý vo vnútri a disponuje kapacitou 80 listov. Na trhu budú dostupné dve farebné variácie, a to s krémovou farbou a typickou čiernou. Rýchlosť tlače dosahuje 7 strán za minútu v čiernobielej a 4 strany za minútu vo farbe. Podporovaná je aj automatická obojstranná tlač. Kvalita čierneho výtlačku je maximálne 1 200 x 600 bodov a maximálne rozlíšenie farebnej tlače 4 800 x 1 200 dpi. Skener maximálne pojme jednu stranu A4. Výstupný formát môže byť uložený v JPEG, BMP, PNG, TIFF alebo PDF. Jeho rozlíšenie dosahuje 1 200 dpi spolu s 24 bitovou hĺbkou. Pri zvolení funkcie kopírky sa rozlíšenie pohybuje podľa nastavenia od 300 dpi do 600 dpi. Tlačiareň môže dokonca slúžiť aj ako fax s rozlíšením 200 x 200 dpi.

HP Envy 110

Facebook, Bing…

HP Envy 110 sa ovláda pomocou dotykových tlačidiel ale najmä s 8,9 cm kapacitným displejom. Prehľadné a rýchle používateľské prostredie napomáha faktu, že tlačiareň bude zľahkosťou ovládať každý. HP ako zvyčajne nechala v pamäti zopár prednastavených šablón. Okrem toho sa môžete na tejto tlačiarni pripojiť aj na Facebook alebo vyhľadať slovnú frázu vyhľadávači Bing. Je úžasné sledovať kam všade sa modré logo s bielim „F“ dostalo. Tlačiť svoje dokumenty môžete na diaľku cez Wi-Fi alebo cez aplikáciu HP ePrint. Tlačiť môžete dokonca aj z práce alebo iného štátu. Stačí zaslať dokument alebo fotografiu na unikátnu emailovú adresu a doma vám ju HP Envy 110 automaticky vytlačí. Okrem toho môžete pracovať aj s pamäťovými kartami (Memory Stick Duo, Secure Digital / MultimediaCard) a tlačiť priamo z nich. Počet tlačových zásobníkov sa zastavil na číslovke 2. Stačí len jedna čierna a jedna trojfarebná náplň. Osobne mi chýba USB port alebo Bluetooth. Multifunkčné zariadenie HP Envy 110 už nájde v predaji za približne 230 €.

HP Envy 110

Foto: HP

Komentáre k článku