PogoCam – staňte sa agentom 007 s kamerou v okuliaroch

ZDROJ | Pogotec

Po koncepte Google Glass, ktoré vyzerali skutočne futuristicky a zaujímavo sa snaha vložiť inteligenciu do okuliarov čiastočne zastavila. PogoCam tiež nie sú veľkým prevratom a v jednoduchosti ide len o kameru, ktorá sa do okuliarov vloží.

https://youtu.be/4EvNxWhskf8

Spoločnosť sa so svojím novým produktom chce zamerať na segmenty, akými sú napríklad verejná bezpečnosť či dokumentácia počas náročných operácií.

Pozrite siGoogle Home – umelá inteligencia aj v domácnosti

PogoCam sa však odlišuje aspoň niečím. Jednoducho sa môžu nasunúť na okuliare. Tie na to ale musia byť samozrejme upravené, a tak je potrebné kúpiť rovno celú sadu. Výhodou je aplikácia na slnečné aj dioptrické okuliare.

pogocam-2
ZDROJ | Pogotec

Čo sa týka samotnej kamery, tak tá má rozmery 10.9 mm x 12.5 mm x 42.8 mm a váži len 14 gramov.

Pozrite siSpectacles – prvé okuliare s videom od Snapchatu

Vzhľadom na veľkosť je možné natáčať videá len v HD rozlíšení s frekvenciou 30 FPS. Fotky je možné fotiť 5-megapixlovým snímačom, netreba si od neho však sľubovať veľa. Kapacita PogoCam postačuje na smiešne 2 minúty videa alebo 100 fotiek.

pogocam
ZDROJ | Pogotec

Zariadenie na jednej strane neprekvapí špecifikáciami, no možno niekoho poteší fakt, že kamera je odolná voči vode i potu.

Nabíjací čas PogoCam by nemal presiahnuť 35 minút. Batérie by problémom byť nemala, nakoľko ju limituje interná pamäť, no pri dlhšom pohotovostnom režime môže nastať problém.

Ak vás myšlienka zaujala, viac sa o nej môžete dozvedieť už piateho januára. Cena by sa mala pohybovať na odvážnych 130 dolároch.

ZdrojPogotec

Komentáre k článku