Podo – druhá generácia prilepovacej selfie kamery

ZDROJ | Podo

Kickstarter si pre nás pripravil po dlhej dobe opäť niečo zaujímavé. Tentokrát sa potešia fanúšikovia selfie fotiek a videí. Podo je druhá generácia prilepovacej selfie kamery, ktorá prichádza s niekoľkými novinkami a chce zabojovať o vašu priazeň.

Podo je pokračovateľom úspešného projektu z Kickstarteru. Išlo v podstate o totožný produkt prilepovacej kamery, no tentokrát prichádza s menšími úpravami a hlavne až o polovicu nižšou cenou.

Podo kameru môžete prilepiť na takmer akýkoľvek povrch a už len fotíte, alebo natáčate. Výhodou je možnosť natáčať aj zaujímavé time-lapse časozberné videá, ktoré budú stabilné vďaka možnosti prilepenia.

Jedno také time-lapse video natočené kamerou Podo si môžete pozrieť.

https://www.youtube.com/watch?v=-M8HFwVu5cA

Pozrite siGoPro má nové kamery! – privítajte rodinu Hero5

Podo má tiež výhodu, že sa jedná o kompaktný produkt, ktorý si ľahko zoberiete do vrecka. Nemusíte pri tom ťahať so sebou rozmerné selfie tyčky.

Rozmerovo trochu pripomína GoPro Session akčnú kameru. Dokonca sa tiež prepája so smartfón aplikáciou, aby ste videli obraz, ktorý kamera sníma.

podo
ZDROJ | Kickstarter

Na rozdiel od predchodcu, prichádza s 2x viac pixelmi, širokouhlými šošovkami a možnosťou synchronizácie až 6 Podo kamier súčasne.

Režimy kamery sú: Fotka (5 Mpx), Lapse (časozberné, slučky), Video (720p HD, 30 fps), MULTI (jeden moment so šiestimi kamerami súčasne), BOOTH (možnosť fotky ako z búdky), SOLO (časovač a ovládanie gestami). Autori zároveň sľubujú ďalšie módy, ktoré pribudnú v aplikácií.

Pozrite siFujifilm X-A3 je hlavne pre selfie maniakov, no ocenia ho aj ostatní

podo-1
ZDROJ | Kickstarter

Všetky fotografie a videá sa budú ukladať do integrovanej 8 GB pamäte. Nie je to síce najviac, no na nejaké to základné fotenie a natáčanie postačí.

Batéria vám vydrží na 1,5 hodinový záznam videa, čo nie je najhoršie. GoPro Session napríklad vydrží okolo 2 hodín.

Poďme k samotnej cene, ktorá je nastavená na príjemnú úroveň 49 dolárov. V prípade, že zaplatíte 229 dolárov, dostanete šesť kamier za zvýhodnenú cenu. Ak vás projekt zaujal, tak neváhajte a predobjednajte si Podo na Kickstarteri.

podo-2
ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siRoam-e chce byť lietajúcou kamerou na selfie

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku