Poco X3 NFC ponúkne najnovší čipset a 120 Hz displej prekvapivo lacno

ZDROJ | Poco

Poco dnes už ako samostatná dcérska spoločnosť Xiaomi uvádza na svetlo sveta nový smartfón Poco X3 NFC. Ide o prvý smartfón na svete postavený na novom čipsete Snapdragon 732G, no to nie je ani zďaleka jeho jediné eso v rukáve.

Prvý smartfón Pocophone F1 vtedy vydaný ešte priamo pod Xiaomi konkuroval vtedajším vlajkovým lodiam. Nový Poco X3 NFC sa však za žiaden tzv. „flagship killer“ považovať nedá, práve naopak vody zamúti v kategórii cenovo dostupných smartfónov, kde ohuruje prakticky bezkonkurenčnou výbavou.

Novinka totiž stavia na novom čipsete Qualcomm Snapdragon 732G, ktorého súčasťou je 8-jadrový procesor Qualcomm Kryo 470 s taktom 2,3 GHz, grafické jadro Adreno 618 s taktom 800 MHz a 6 GB operačnej pamäte LPDDR4X.

ZDROJ | Poco

Hardvéru pri dlhodobom zaťažení, teda najmä pri hraní hier, dopomôže chladenie vstavanou kvapalinou. Pod celkovú plynulosť smartfónu sa však napokon podpíše aj 6,67“ Full HD+displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a spracovaním dotyku až s frekvenciou 240 Hz.

ZDROJ | Poco

Batéria smartfónu ponúka nadštandardnú kapacitu 5 160 mAh, k čomu navyše pridáva rýchle nabíjanie s výkonom 33 W. Takáto nabíjačka bude samozrejme súčasťou balenia smartfónu, spolu s antibakteriálnym obalom a fóliou na sklo. Vstavané UFS 2.1 úložisko disponuje kapacitou 64 až 128 GB, ktorú je možné rozšíriť pomocou microSD karty do 256 GB.

ZDROJ | Poco

Pôvodný Pocophone F1 vynikal v kvalite fotoaparátu a zdá sa, že Poco X3 NFC chce kráčať v jeho šľapajách. Na zadnej strane má preto 1/1.73“ senzor Sony IMX682 s rozlíšením 64 Mpx, 1.6μm pixelmi a clonou f/1.89. Pri videu sa schopnosti fotoaparátu zastavujú na 4K UHD rozlíšení a 30 snímkach za sekundu. V ultraširokouhlých scénach mu sekunduje 13 Mpx senzor so záberom 119° a clonou f/2.2.

ZDROJ | Poco

Do štvorice na zadnej strane sa pridáva aj 2 Mpx snímač s makro objektívom, clonou f/2.4 a 1.75μm pixelmi prispôsobený na snímanie zo vzdialenosti 4 centimetrov, ako aj 2 Mpx snímač hĺbky. Predný fotoaparát ponúka rozlíšenie 20 Mpx pri 1.6μm pixeloch, tentokrát s clonou f/2.2.

ZDROJ | Poco

Poco X3 NFC štartuje v 64 GB verzii v európskej distribúcii na cene 228 €. Smartfón bude oficiálne v predaji aj na našom trhu, jeho cenu a dátum vydania na Slovensku však v tejto chvíli nepoznáme. Článok budeme po zistení týchto informácií dodatočne aktualizovať.

ZdrojPoco

Komentáre k článku