Poco Pro: 14 Mpx foťák s veľkosťou kreditnej karty!

Pred Vianocami sa na zahraničných weboch objavil skladací nožík, ktorý rozmermi v rozloženom stave pripomínal kreditnú kartu. Od toho istého výrobcu sa teraz na webe objavila informácia o fotoaparáte v rovnakej veľkosti. Človek sa pousmeje, no svojou výbavou tento kolibrík atakuje klasické kompakty oveľa väčších rozmerov.

 Poco Pro

Miniatúrny fotoaparát má naozaj veľkosť kreditnej karty, hoci jeho hrúbka je väčšia – 85,5 x 54 x 5 mm. Hmotnosť je tiež pomerne mušacia, veď 65 gramov je menej ako akýkoľvek fotomobil. A výbava? Na to, aký je tento mini foťák veľký, teda malý, je výbava viac ako výborná. Základom je 14,6 Mpx CMOS čip a objektív s automatickým zaostrovaním. Presná špecifikácia optickej sústavy nie je známa, no výrobca poodhalil aspoň niekoľko ďalších drobností. 4 GB internú pamäť je možné rozšíriť pomocou microSDHC kariet s kapacitou do 32 GB.

Poco Pro

V 5 mm hrubom tele výrobca dokonca dokázal vmestiť aj manuálnu spúšť a niekoľko ďalších ovládačov. Ako hľadáčik slúži 2,4-palcový LCD displej s QVGA rozlíšením. Na nahrávanie videa majiteľovi poslúži aj stereo mikrofón s redukciou hluku. Nechýba ani reproduktor či 3,5 mm audio konektor. Na nabíjanie zabudovanej batérie, ale aj na prenos dát z fotoaparátu poslúži USB rozhranie, pravdepodobne microUSB konektor. Mini fotoaparát bude čoskoro na predobjednávku, v júni budúceho roka by mal byť už plnohodnotne dostupný za cenu okolo 300 USD, teda približne 220 €.

Poco Pro

Komentáre k článku