POCO F2 Pro – populárny flagship killer dostáva plnohodnotného nástupcu

ZDROJ | Xiaomi

Podznačka spoločnosti Xiaomi predstavuje už svoju druhú vlajkovú loď s názvom POCO F2 Pro. Novinka sa orientuje na vysoký výkon, kvalitný fotoaparát, prémiový displej a opäť raz aj na nízku cenu.

POCO postavilo svoju novú vlajkovú loď na sesterskom smartfóne Redmi K40 Pro, z čoho kompletne vychádza aj jej dizajn. Prednej strane dominuje 6,67“ Super AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením, obnovovacou frekvenciou 60 Hz a podporou štandardu HDR+.

ZDROJ | Xiaomi

Pri snímaní dotyku displej ponúka až 180 Hz frekvenciu, pričom mu nechýba ani certifikácia Widevine L1 potrebná pre prehrávanie chráneného obsahu v službách Netflix, Amazon Prime Video a ďalších. Výrez pre fotoaparát na ňom tentokrát nehľadajte. Predný fotoaparát s rozlíšením 20 Mpx je ukrytý vo výsuvnom mechanizme, zatiaľ čo snímač odtlačkov je ukrytý priamo pod displejom.

ZDROJ | Xiaomi

Kruhový modul fotoaparátov známy práve zo smartfónu Redmi K40 Pro je prítomný aj tu. Hlavnú úlohu v ňom zohráva 1/1,72“ senzor Sony IMX686 s rozlíšením 64 Mpx, ktorý spája štyri pixely do jedného pre vytváranie kvalitnejších a jasnejších fotografií vo výslednom rozlíšení 16 Mpx.

Pozrite siTipnete si, ktoré smartfóny sa najviac predávali v prvom štvrťroku 2020?

Vedľa hlavného snímača je umiestnený 5 Mpx senzor s 50-mm teleobjektívom, ktorý poslúži pri fotení makro detailov zo vzdialenosti 3-7 centimetrov. Nad ním umiestnený 13 Mpx senzor sa naopak postará o ultraširokouhlé snímky so 123-stupňovým záberom pri pixeloch o veľkosti 1,12µm.

ZDROJ | Xiaomi

O spracovanie hĺbky pri portrétových fotografiách sa postará štvrtý senzor s rozlíšením 2 Mpx. Smartfón je okrem toho po hardvérovej stránke pripravený na nahrávanie 8K videa pri 30 snímkach za sekundu. Štandardne však bude nahrávať video v rozlíšení 4K UHD pri 60 snímkach za sekundu.

Pozrite siSme obklopení modrým svetlom. Ako potlačiť jeho negatívny vplyvy na zdravie?

Mozgom novej vlajkovej lode je čipset Snapdragon 865, na ktorý POCO aplikovalo chladiaci systém s názvom LiquidCool 2.0. Ten je zložený z troch častí, konkrétne z grafitu, grafénu a komory Super VC, ktorá je v porovnaní s inými smartfónmi o niečo väčšia. Smartfón sa tak môže bez obáv orientovať aj na náročnejšie herné publikum, hoci stavia na rovnakom čipsete, aký používa aj väčšina vlajkových lodí na trhu.

ZDROJ | Xiaomi

Čipset dopĺňa v základnej verzii interná pamäť s kapacitou 128 GB, no ak sa chystáte vo veľkom nahrávať 8K video, siahnuť môžte aj po 256 GB verzii. Výber pamäte pri kúpe je tentokrát dôležitý, nový model totiž prišiel o microSD slot. Na druhej strane však POCO aspoň prešlo z pamäte typu UFS 2.1 na rýchlejší UFS 3.1.

Pozrite siDokáže si Xiaomi Mi 10 5G obhájiť svoju prémiovú cenu?

Čo však z tela smartfónu nezmizlo, je 3,5-mm jack, ktorý dopĺňa Bluetooth 5.1 so zvukovým štandardom aptX HD. Kľúčový hardvér uzatvára batéria s kapacitou 4 700 mAh, ktorú bude tentokrát možné nabíjať takmer dvojnásobným výkonom 30 W. Na tomto hardvéri samozrejme pobeží najnovší Android 10 s nadstavbou POCO Launcher 2.0.

ZDROJ | Xiaomi

POCO F2 Pro zamieri do predaja už 19. mája s cenou 499 eur za základný model so 6 GB RAM a 128 GB interným úložiskom. Verzia s 8 GB RAM a dvojnásobným úložiskom stojí o 100 eur viac. Zo začiatku bude novinka dostupná iba v internetových obchodoch POCO, AliExpress a Gearbest, no krátko na to by sa mala objaviť aj v kamenných obchodoch.

ZdrojPOCO

Komentáre k článku