Pocket Run Pool – mobilný biliard trochu inak

ZDROJ | Zach Gage

Pool či biliard sme už na smartfónoch videli nespočetnekrát. Pocket Run Pool je však trochu iný. Ku klasickým pravidlám poolu pridáva zaujímavé herné mechaniky, ktoré hru príjemne oživia.

Pocket Run Pool vyzerá na prvý pohľad ako klasický pool, či americký biliard. Zelený stôl s farebnými guľami s číslami, ktoré treba trafiť bielou guľou do diery. Na tomto známom základe je však postavená ďalšia mechanika, v ktorej sa budete snažiť prekonať svoje najvyššie skóre.

Všetky gule majú na sebe napísané číslo a všetky diery na stole majú na sebe napísaný násobič. Číslo na guli sa znásobí s číslom, ktoré je napísané na diere, do ktorej je guľa trafená. Ak teda trafíte guľu s číslom 6 do diery s násobičom x10, dostanete 60 bodov. Body z celej hry sa samozrejme spočítavajú a určujú finálne skóre.

Druhou dôležitou mechanikou v hre sú životy, ktoré predstavujú tri biele gule. Ak po odrazení bielej gule nezhodíte ani jednu farebnú guľu, alebo spadne iba biela guľa, stratíte život. To je už dosť veľká motivácia, aby vaša hra neskončila skôr, než prekonáte svoje maximálne skóre.

Okrem tohto klasického režimu hra ponúka aj režimy Insta-Tournament a High Stakes. Insta-Tournaments ponúka jeden pokus na zahratie toho najlepšieho skóre, ktoré sa následne odosiela do celosvetového rebríčku. Cieľom je teda samozrejme vydať čo najlepší výkon a vyhrať turnaj.

V režime High Stakes si vsadíte na vlastnú výhru, pričom vklad v prípade prehry samozrejme stratíte. Hru však ešte okorenia rôzne podmienky, pri ktorých máte napríklad od začiatku k dispozícii iba dva životy, alebo nesmiete zhodiť dve „smrtiace“ gule.

Pocket Run Pool má aj platenú verziu (za cenu 4,49 €), ktorá odomyká upravovateľné pozadie hracej plochy, odstraňuje reklamy, umožňuje päť vrátení do hry v režim High Stakes a odstraňuje vstupný poplatok (v podobe žetónov) z režimu Insta-Tournament.

ZDROJ | Zach Gage

Pocket Run Pool95%

Veľkosť:
136,2 MB
Platforma:
iOS 8.0 a vyšší
Cena:
0,00 €

Pocket Run Pool je zábavná mobilná variácia biliardovej hry pool, ktorá nad základné herné pravidlá stavia vlastné originálne pravidlá.

Komentáre k článku