Počítač, alebo tablet? Al-in-One Gemini má dve obrazovky a špičkové parametre

ZDROJ | Gemini

Na Indiegogo sa objavuje množstvo zaujímavých zariadení, z ktorých by sme určite niektoré z nich radi vlastnili. Najnovšie nás zaujal Gemini, počítač zložený z dvoch dotykových obrazoviek. Každá z nich ponúka solídny výkon.

Tím ľudí okolo Gemini strávil dva roky vývojom softvéru a batérií, vysoká energetická účinnosť teraz dokáže poskytnúť 13 hodín práce pre 13“ aj 15“ modely bez potreby nabíjania.

Na to, čo je to vlastne Gemini sa ťažko odpovedá, pretože pod slovom notebook si človek predstaví pomerne presný typ zariadenia. Rovnako je to aj pri slove tablet. Keďže však Gemini nemá fyzickú klávesnicu, najbližšie k správnemu pomenovaniu je zrejme tablet s dvomi obrazovkami.

ZDROJ | Gemini

Čo robí Gemini jedinečným je však nielen to, že pozostáva z dvoch displejov, ale hlavne fakt, že v každom z nich sa nachádza samostatný počítač s výbavou Intel Quad-Core i5/i7 8. generácie, grafikou Intel UHD, 8/16 GB RAM, 256/512 GB SSD, 10 bodovou dotykovou obrazovkou s rozlíšením 2 560 x 1 440 pixlov a s OS Windows 10/10 Pro.

ZDROJ | Gemini

Áno, v prípade Gemini si túto výpočtovú silu vynásobte dvomi. Systém je spárovaný s proprietárnym softvérom, ktorý umožní stabilnú prevádzku, multitasking a všetko, čo používatelia očakávajú od bežného notebooku.

V prípade potreby sa dá využívať len jeden displej.ZDROJ | Gemini

Pozrite siWarpDrive je najľahší prenosný SSD disk. Jeho cena vás nezruinuje

Cena 13,3 palcového Gemini má byť 999 dolárov. Prví zákazníci si ho môžu kúpiť od 499 dolárov (451 eur). V prípade úspechu v kampani sa distribúcia rozbehne v marci 2020. Väčší, 15,6-palcový model sa dá teraz predobjednať za 549 dolárov (498 eur), bežná cena má byť 1 149 dolárov.

ZDROJ | Gemini

Výkonnejšie Pro verzie sa dajú objednať za 759 dolárov (595 eur) namiesto 1 249 dolárov. Gemini 15,6“ Pro výjde 729 dolárov (658 eur) oproti plnej cene 1 349 dolárov.

ZDROJ | Gemini

V nižšie uvedenom prehľade jasne víťazí Gemini. Otázkou ostáva, ako si používatelia poriadia s najväčším hendikepom novinky. Tým je, samozrejme, absencia fyzickej klávesnice.

ZDROJ | Gemini

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku