Po ultrabookoch prichádza ultra prenosný motocykel

Kde inde by mohol vzniknúť podobný koncept ak nie v Japonsku. Presnejšie na prebiehajúcom 42. ročníku Tokyo Motor Show. Zaslúžila sa oň známa domáca spoločnosť Honda. Síce toho neprezradila veľa, no pre mnohých môže byť podobný dopravný prostriedok snom. Je malý, mobilný a pritom aj „zelený“.

Honda Motor Compo

Hračka alebo skutočný stroj

Myšlienka Motor Compa pochádza už z roku 1981, kedy uvidel svetlo sveta prvý podobný motocykel. Model Honda NCZ 50 Motocompo poháňal ešte spaľovací motor s výkonom 2,5 konských síl a maximálnou rýchlosťou 30 km/h. Jeho celková hmotnosť je 42 kilogramov. Dohromady sa predalo takmer 55 tísíc týchto prenosných motocyklov. Honda sa rozhodla pokračovať s týmto konceptom ďalej a nový model už s názvom Motor Compo sa možno reálne objaví budúci rok. Koncept hovorí o malej skladacej a ľahko prenosnej konštrukcii. Ako palivo sa bude už používať elektrická energia.

Honda Motor Compo

Vyberateľná batéria

Energia všade so sebou

Dokonca batéria by mala byť vyberateľná a v prípade, keď vám bude dochádzať „šťava“ z moderného high-end telefónu alebo notebooku ich ľahko dobijete ako z bežnej elektrickej siete. Motor Compo bude používať LED svietidlá a pravdepodobne už nebude obsahovať sedák. Pri rýchlych prenunoch si to jednoducho odstojíte. Žiaľ, žiadne podrobnejšie informácie o výkone, dojazde či cene spoločnosť Honda neprezradila.

Honda Motor Compo

Zložený stav

Foto: Honda

Komentáre k článku