Po roamingu chce Európsky parlament zrušiť aj poplatky za volanie do zahraničia

ZDROJ | BEUC

Tento rok všetkých zákazníkov mobilných operátorov potešila telekomunikačná regulácia, ktorá nás konečne zbavila roamingu. Teraz chce Európsky parlament zrušiť drahé poplatky za volanie a SMS do zahraničia.

Európskemu parlamentu sa nepáči, že si operátori účtujú za volania a SMS správy z domácej siete do zahraničia poplatky navyše, ktoré sú podľa nich neopodstatnené. Tieto poplatky sa líšia od operátora a od krajiny, z ktorej zákazník volá. Cieľom novej regulácie je odstrániť aj takéto poplatky, čím by sa telekomunikačný trh pohol opäť o čosi bližšie k jednotnému trhu.

Pozrite siRoaming v Európe – Ako od dnes (15. júna) fungujeme v roamingu?

V skutočnom jednotnom trhu by nemali byť ceny za hovory a SMS správy drahšie len preto, že zákazník kontaktuje niekoho, kto je v inej krajine EÚ.

Monique Goyens, generálna riaditeľka Európskej spotrebiteľskej organizácie

Parlament taktiež rozhodol o nových kompetenciách, ktoré poskytne vnútroštátnym regulačným orgánom (v našom prípade Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, skrátene Regulačný úrad). Vďaka tomu budú môcť telekomunikačné úrady lepšie kontrolovať dodržiavanie regulácií a prípadne eliminovať prejavy oligopolu na trhu.

ZdrojBEUC

Komentáre k článku