Po novom Meizu MX4 Pro budeme túžiť všetci do jedného

Spoločnosť Meizu je dokonalým príkladom toho, že skutočne hardvérovo vyšperkované zariadenie s Androidom nemusí stáť neskutočne veľa. Jasným dôkazom je aj nová vlajková loď, ktorá nesie označenie Meizu MX4 Pro.

Meizu MX4 Pro

Pro verzia modelu MX4 ponúkne v tele s rozmermi 150,1 x 77 x 9 mm a s hmotnosťou 158 gramov 5,5“ displej, na ktorom sa bude vynímať QHD rozlíšenie (1 532 x 2 560 px). Vaše oči tak určite pri hustote 546 PPI nezbadajú jednotlivé body na displeji. Ochranu tejto veľkej plochy má na starosti sklo Gorilla Glass 3. Displej je však jedna vec, ale ak je okolo neho príliš hrubý rám smartfón je veľký a nevzhľadný. Preto sa MX4 Pro pýši veľmi dobrým pomerom displeja k prednému panelu, ktorý činí 76,5 %. Novinka za to vďačí najmä iba 2,8 mm hrubému rámiku.

Meizu MX4 Pro

Čo by to bola za vlajková loď ak by ju nepoháňal výkonný procesor. V prípade Meizu MX4 Pro sa tak môžeme tešiť na srdce od Samsungu. Konkrétne sa jedná o osemjadrový model Exynos 5430 s taktom 2,0 GHz pre výkonnejšie štyri jadrá Cortex-A15. Štyri úspornejšie jadrá Cortex-A7 majú frekvenciu 1,5 GHz. Rovnaký model procesoru nájdeme napríklad v Samsungu GALAXY Alpha, takže je isté, že MX4 Pro nebude mať nedostatok výkonu. Grafickou kartou nového MX4 Pro je Mali T628 MP6.

Meizu MX4 Pro

Operačná pamäť má pritom kapacitu úctyhodných 3 GB. Podobne ako iné modely výrobcu sa bude aj MX4 Pro predávať s rôznou kapacitou úložného priestoru. K dispozícii by tak mali byť verzie s pamäťou na úrovni 16 GB, 32 GB a 64 GB. Novinka je samozrejme adekvátne vybavená aj po dátovej stránke a tak nebude chýbať LTE, Wi-Fi (802.11ac Dual Band), Bluetooth 4.0, NFC, či všetky dôležité senzory. Operačným systémom bude v súčasnosti už starší Android 4.4.4, ktorý sa však skrýva pod grafickou nadstavbou Flyme OS.

Meizu MX4 Pro

Čo však určite poteší nejedného budúceho majiteľa je snímač odtlačkov prstov. Ten je podobne ako v prípade iPhonu 5S, iPhonu 6iPhonu 6 Plus integrovaný do hardvérového tlačidla domov. K odtlačku teda stačí prst priložiť. Meizu svoj systém nazvalo mTouch. To však stále nie je všetko! MX4 Pro zaujme aj lepším zvukom vďaka zosilňovaču OPA1612. Iné rôzne vychytávky sa tak spolu so zosilňovačom postarajú o podstatne lepší zvuk a to nielen pri sledovaní videí a počúvaní hudby, ale aj počas telefonovania.

Meizu MX4 Pro

Meizu neodfláklo ani fotoaparát a tak sa MX4 Pro bude môcť pochváliť 20,7 Mpx snímačom Sony IMX220 Exmor RS, ktorého optiku chráni zafírové sklo. Automatické ostrenie je schopné zaostriť objekt za 0,3 sekundy a sekvenčné snímanie zvládne až rýchlosťou 30 fps. Okrem fotografií však MX4 Pro zvládne aj natáčanie 4K videa. Webkamera ponúkne rozlíšenie 5 Mpx, takže s touto beštiou nebudú problém ani selfie fotografie.

Meizu MX4 Pro

Meizu MX4 Pro

Celkom slušne vybavený smartfón, čo poviete? Novinka sa do predaja dostane v sivej, žltej a bielej farbe. Bohužiaľ dostupný bude iba na domácom čínskom trhu. Veríme, že za odporúčanú cenu, ktorá je v prepočte len 410 USD by si našiel dostatok záujemcov aj u nás na Slovensku. Možno sa ho raz dočkáme aj my.

Foto: Meizu

Komentáre k článku