Plume SuperPod – elegantný uzol do mesh siete

Spoločnosť Plume predstavila už druhú generáciu svojho uzla do mesh siete. Plume SuperPod je krajší, ponúkne lepšie Wi-Fi pripojenie a zapája sa do zásuvky.

https://youtu.be/vMvqtJtgnzw

Mesh sieť je jednotná sieť, ktorá je vytvorená pomocou viacerých Wi-Fi vysielačov. Ide o dobrý spôsob, ako si môžete pokryť celú domácnosť jednou Wi-Fi sieťou s dosahom do každej miestnosti. Aktuálne však takúto mesh sieť musíte vytvárať z routerov od jedného výrobcu, ktorým je v tomto prípade Plume.

Pozrite siS Plume už nebudete mať problémy s Wi-Fi

Plume SuperPod čerpá inšpiráciu od predchodcu, no prináša i niekoľko vylepšení. Tým hlavným je troj-pásmové Wi-Fi s dokopy až ôsmymi kanálmi oproti dvom pásmam a štyrom kanálom v minulej verzii. Novinka tiež disponuje jedným extra Ethernet portom navyše. Majiteľov starších zariadení od značky Plume ale poteší správa, že SuperPod je spätne kompatibilný.

ZDROJ | Plume

Pre tých najnáročnejších bude spoločnosť ponúkať aj platenú službu s názvom Plume Adaptive WiFi. Tá sa bude starať o manažment, kontrolu a optimalizáciu Wi-Fi siete. Signál sa automaticky prispôsobí aktuálnym požiadavkám na základe predošlých zvykov, či už ide o nízku latenciu v prípade hier alebo neustály prítok dát pri sledovaní 4K Ultra HD videa. Používateľ tiež dostane prístup ku nastaveniam, ako sú spravovanie zariadení pripojených k sieti, rodičovská kontrola či vytvorenie zvlášť Wi-Fi, ku ktorej sa návštevníci môžu pripojiť s vlastným menom a heslom.

ZDROJ | Plume

Existujúci zákazníci dostanú Plume Adaptive WiFi zadarmo ako prejav vďaky pri začiatkoch spoločnosti. Tí, ktorí doteraz zariadenia Plume nemali budú mať možnosť zaplatiť jednorázový poplatok 200 dolárov alebo ročne uhradiť 60 USD.

Samotný Plume SuperPod bude stáť 99 dolárov, pričom pri kúpe viacerých kusov je cena nižšia. Treba ale počítať i s tým, že uzol môže spolupracovať iba s routerom totožnej značky, a tak sa môže zabezpečenie Wi-Fi siete pre celú domácnosť značne predražiť.

ZdrojPlume

Komentáre k článku