Plume Air Report – dýchate čistý vzduch? Možno budete prekvapení

ZDROJ | Plume Labs

O znečistení ovzdušia najčastejšie počúvame v súvislosti s dlhodobými účinkami na Zem ako takú. Čo však dáta pre vaše mesto alebo obec? Tie získate napríklad cez aplikáciu Plume Air Report.

Zvykli sme si sledovať predpoveď počasia, no tá len zriedka obsahuje informácie o čistote ovzdušia aj napriek tomu, že ide o dôležité informácie pre náš každodenný život. Čistota ovzdušia sa aj vo vašom okolí mení z hodiny na hodinu, kvôli čomu nie je jedno, kedy si idete zabehať, alebo kedy idete na prechádzku s deťmi.

Aplikácia Plume Air Report nemá ďaleko od bežnej aplikácie s predpoveďou počasia. Namiesto aktuálnej teploty v stupňoch Celzia však na obrazovke uvidíte grafické zobrazenie aktuálnej čistoty ovzdušia. V tejto problematike sa pritom vôbec nemusíte vyznať, viac alebo menej šťastný maskot aplikácie s podobou oblaku a popis pod ním vám hneď napovie, akú kvalitu má ovzdušie v danej lokalite.

Horizontálnym posúvaním sa po obrazovke môžete sledovať minulý aj budúci vývoj kvality ovzdušia. Ikony v spodnej časti obrazovky vám naznačia, do akej miery je vhodný aktuálny stav ovzdušia pre rôzne vonkajšie aktivity a taktiež pre starších ľudí a deti, ktorým môže znečistené ovzdušie obzvlášť uškodiť.

Do aplikácie si samozrejme môžete pridať viaceré mestá, medzi ktorými sa môžete presúvať horizontálnym posúvaním po hornej polovici obrazovky. V tomto prípade je zaujímavé sledovať, ako sa mení kvalita ovzdušia v najväčších svetových metropolách, špeciálne napríklad v čínskom Pekingu.

Pozrite siVentusky – skvelá meteorologická aplikácia pre laikov aj profesionálov

Stav ovzdušia po celom svete môžete sledovať aj skrz mapu, na ktorej môžete ľahko vidieť, kde sa ľuďom aktuálne dýchla najlepšie a kde je to naopak s ovzduším najhoršie. Vždy samozrejme treba počítať s tým, že aplikácia nemusí mať k dispozícii presné dáta z každého kúta sveta. Dáta o ovzduší v slovenských mestách pochádzajú zo Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Plume Air Report samozrejme nie je jediná aplikácia, v ktorej môžete sledovať kvalitu ovzdušia. Vďaka jednoduchému grafickému zobrazeniu však patrí medzi tie najlepšie, pretože umožňuje sledovať tieto informácie aj úplným laikom a to úplne bezplatne.

Plume Air Report89%

Veľkosť:
102,2 MB
Platforma:
iOS 10.0 alebo novší, Android - líši sa v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

Plume Air Report je bezplatná aplikácia, ktorá vám umožní sledovať kvalitu ovzdušia po celom svete v jednoduchom a intuitívnom grafickom zobrazení.

Komentáre k článku