Plné nabitie batérie za 17 minút? Žiadne sci-fi, ale Xiaomi

ZDROJ | Xiaomi

Dlhá výdrž batérie a zároveň čo najrýchlejšie nabite patrí dnes medzi najžiadanejšie vlastnosti smartfónov. Rýchlonabíjačky k ním sú takisto jedným z najobľúbenejších doplnkov. Xiaomi prichádza s vlastnou technológiou Super Charge Turbo.

Xiaomi sa včera pochválilo svojou novou technológiou, ktorou dokáže za 17 minút nabiť z 0 na 100 % 4 000 mAh batériu. Generálny riaditeľ Xiaomi Redmi, Lu Weibing, zverejnil video, kde ukázal priebeh nabíjania novou rýchlonabíjačkou.

https://youtu.be/g1tuqXEr_No

Na videu porovnáva smartfón Oppo s 3 700 mAh batériou, ktoré sa za rovnaký čas nabije len na 65 %. Oppo pritom používa rychlonabíjačku SuperVOOC, ktorá je považovaná za jednu z najrýchlejších na svete. Má výkon 50 W (10 V s prúdom 5 A).

Technológia od Xiaomi ponúka nabíjačku, ktorá dodáva 100 W výkon, s napätím 20 V a prúdom 5 A.

Pozrite siXiaomi Mi 9 – čím viac fotoaparátov, tým viac Xiaomi

V súčasnosti ponúka Xiaomi 27-wattové rýchlonabíjanie, ktoré využíva vo svojich smartfónoch. Jej vlajková loď Xiaomi Mi 9 má ale aj tak pribalenú len 18 W nabíjačku.

Super Charge Turbo 100 W sa bude predávať samostatne, zrejme už od leta tohto roku. Novinka od Xiaomi sa má oficiálne predstaviť dnes na podujatí v Číne.

ZdrojWeibo

Komentáre k článku