Plne elektrický Aston Martin RapidE príde v roku 2019

ZDROJ | Aston Martin

Britská automobilka Aston Martin s neprekonateľným dizajnom a zvukom prinesie o dva roky svoj prvý plne elektrický superšport. Stane sa tak aj napriek tomu, že automobilka vycúvala zo spolupráce s čínskou spoločnosťou LeEco, ktorá je v pozadí automobilky Faraday Future.

ZDROJ | Aston Martin

Naopak, automobilka pokračuje v spolupráci s britskou spoločnosťou Williams Advanced Engineering, ktorá pracovala aj na pôvodnom koncepte RapidE.

Aston Martin RapidE by nemal vytŕčať z radu tejto ikonickej značky. Prvé náčrty ukazujú, že si mnohé prvky požičia od súčasných modelov. Ako ale docieli, aby RapidE znel ako legendárne modely Aston Martin?

https://www.youtube.com/watch?v=p76Vu9j3QHk

RapidE bude ale limitovanou edíciou, z ktorej má automobilka v pláne vyrobiť len 155 kusov. Prekvapením je informácia, podľa ktorej bude mať elektromobil nie dve, ale rovno 4 dvere pre 4 pasažierov. Tým chce konkurovať aj Tesle Model S, ktorá je momentálne najluxusnejším elektromobilom súčasnosti.

Pod kapotou bude mať vraj až 800 elektrických koní, ktoré by mali poháňať obe nápravy. Keďže pôjde o limitovanú edíciu, Aston Martin očakáva aj zväčený záujem. Aj preto si môže dovoliť naceniť novinku na neuveriteľných 200 000 libier, čo je zhruba 228 000 €.

ZDROJ | Aston Martin

ZdrojAston Martin

Komentáre k článku