Plex ukončí svoju cloudovú službu

ZDROJ | PlexPlex Cloud

Cloudová služba Plex zastaví svoju činnosť koncom novembra. Dôvodom sú technické a finančné problémy spojené s prevádzkou tejto služby.

Streamingové služby sú všade. Máme tu Netflix, Spotify, Apple Music či HBO GO. Jedna z populárnych cloudových služieb Plex však ukončuje časť svojej činnosti.

ZDROJ | Plex

Pozrite siPlex VR – pozerajte filmy a seriály z virtuálneho autokina

Služba Plex slúžila na streamovanie multimédií na internet. Na túto činnosť sa využíval cloudový server a služba si od svojho vzniku v roku 2016 našla množstvo zákazníkov. Výhodou bola podpora ostatných cloudových úložísk ako napríklad Amazon Drive, Google Drive, Dropbox a OneDrive.

„Urobili sme ťažké rozhodnutie, keď sme sa rozhodli zastaviť službu Plex Cloud 30. novembra 2018“, píše sa na stránke Plex v časti podpora. Služba od februára tohto roku nepridávala podporu pre ďalšie cloudové servery. Snahou bolo znížiť prevádzkové náklady.

Autori projektu tiež dodávajú, že napriek snahe udržať štandard služby na vysokej úrovni, sa nepodarilo nájsť vhodné riešenie, ktoré by umožnilo pokračovať v činnosti služby.

Plex Cloud
ZDROJ | Plex

Pozrite siPlex Cloud: stačí vám už iba dostatočne veľké cloud úložisko

„Sme síce veľmi sklamaní o dopade pozastavenia Cloudu na našich spokojných zákazníkov, no ukončenie podpory nám dovolí sa zamerať na hlavnú funkcionalitu služby a tiež umožní pridať nové funkcie a obsah. Našim cieľom je priniesť prvotriedny produkt, na ktorý sa vieme spoľahnúť a ktorý si vieme užiť“, dodala firma na svojej webovej stránke.

Napriek tomu, že Cloudové servery končia, firma sa plánuje zamerať na pridanie nových možností. Nedávno napríklad pribudla možnosť podcastov a ich offline prehrávania. V minulom roku pribudla funkcia DVR nahrávania živých prenosov z televíznych kanálov ABC, CBS, NBC či Fox TV. Ukončenie Cloudu podľa Plexu nebude mať vplyv na ostatné funkcie a služby spoločnosti.

ZdrojVariety,Engadget

Komentáre k článku