PlayStation Classic – prekvapenie od Sony, ktoré poteší všetkých hráčov

ZDROJ | Sony

Retro konzoly sú v móde a po Nintendo Classic Mini či Super Nintendo Entertainment System je tu kráľ medzi konzolami. PlayStation Classic je retro verzia pôvodnej PlayStation 1.

https://www.youtube.com/watch?v=YTYnNZRJscQ

Retro konzolu ocenia najmä pamätníci začiatku 90. rokov, ktorí mohli zažiť ten pravý videoherný boom. Prvé hry zo sérií ako Tekken či Final Fantasy na konzole PlayStation 1 debutovali a dnes už patria medzi klasiky.

ZDROJ | Sony

Pozrite siSpider-Man PS4 Pro – nádherný bundle PlayStation 4 v štýle pavúčieho muža

PlayStation Classic je zmenšená verzia konzoly PS1. Dizajnovo ide o pôvodný PlayStation 1, nie o menšiu Slim verziu. K obrazovke si konzolu pripojíte cez HDMI kábel a v balení nebudú chýbať ani dva Classic ovládače na hranie, taktiež dizajnovo totožné s prvými PlayStation ovládačmi.

To najdôležitejšie sú samozrejme hry. PlayStation Classic ponúka 20 herných klasík, z ktorých boli zatiaľ oznámené tituly Final Fantasy VII, TEKKEN 3, R4: Ridge Racer Type 4, Jumping Flash! a Wild Arms. Ďalších 15 titulov ešte iba má byť predstavených, no veríme, že novinke nebude chýbať Metal Gear Solid alebo niektorý z dielov Crash Bandicoot.

Kým pri pôvodných PlayStation konzolách ste museli riešiť voľné miesto na pamäťových kartách, pri konzole PlayStation Classic sa o to postará zabudovaná pamäť.

ZDROJ | Sony

Pozrite siNÁVOD | Ako prepojiť MacBook s PlayStation 4?

Čo sa týka dátumu vydania, konzola PlayStation Classic sa na pultoch obchodov objaví 3. decembra za cenu 99 eur. Cena je o niečo vyššia než pri retro konzole od Nintenda, no Sony si pravdepodobne uvedomuje, že značka PlayStation patrí medzi najpopulárnejšie konzoly na svete a že si za takúto retro klasiku môže pýtať pokojne viac.

Toto spoločnosti Sony skutočne vyšlo a už teraz vieme, že konzola PlayStation Classic nebude chýbať pod žiadnym hráčskym stromčekom.

ZdrojPlayStation

Komentáre k článku