PlayStation Classic – prekvapenie od Sony, ktoré poteší všetkých hráčov

Retro konzoly sú v móde a po Nintendo Classic Mini či Super Nintendo Entertainment System je tu kráľ medzi konzolami. PlayStation Classic je retro verzia pôvodnej PlayStation 1.

Retro konzolu ocenia najmä pamätníci začiatku 90. rokov, ktorí mohli zažiť ten pravý videoherný boom. Prvé hry zo sérií ako Tekken či Final Fantasy na konzole PlayStation 1 debutovali a dnes už patria medzi klasiky.

ZDROJ | Sony

Pozrite siSpider-Man PS4 Pro – nádherný bundle PlayStation 4 v štýle pavúčieho muža

PlayStation Classic je zmenšená verzia konzoly PS1. Dizajnovo ide o pôvodný PlayStation 1, nie o menšiu Slim verziu. K obrazovke si konzolu pripojíte cez HDMI kábel a v balení nebudú chýbať ani dva Classic ovládače na hranie, taktiež dizajnovo totožné s prvými PlayStation ovládačmi.

To najdôležitejšie sú samozrejme hry. PlayStation Classic ponúka 20 herných klasík, z ktorých boli zatiaľ oznámené tituly Final Fantasy VII, TEKKEN 3, R4: Ridge Racer Type 4, Jumping Flash! a Wild Arms. Ďalších 15 titulov ešte iba má byť predstavených, no veríme, že novinke nebude chýbať Metal Gear Solid alebo niektorý z dielov Crash Bandicoot.

Kým pri pôvodných PlayStation konzolách ste museli riešiť voľné miesto na pamäťových kartách, pri konzole PlayStation Classic sa o to postará zabudovaná pamäť.

ZDROJ | Sony

Pozrite siNÁVOD | Ako prepojiť MacBook s PlayStation 4?

Čo sa týka dátumu vydania, konzola PlayStation Classic sa na pultoch obchodov objaví 3. decembra za cenu 99 eur. Cena je o niečo vyššia než pri retro konzole od Nintenda, no Sony si pravdepodobne uvedomuje, že značka PlayStation patrí medzi najpopulárnejšie konzoly na svete a že si za takúto retro klasiku môže pýtať pokojne viac.

Toto spoločnosti Sony skutočne vyšlo a už teraz vieme, že konzola PlayStation Classic nebude chýbať pod žiadnym hráčskym stromčekom.

ZdrojPlayStation

Komentáre k článku