Playdate – unikátna herná konzola od tvorcov hry Firewatch

ZDROJ | Panic

Spoločnosť Panic, ktorá stojí za hrou Firewatch a softvérom Coda, Transmit alebo Prompt, predstavila svoju vlastnú prenosnú hernú konzolu Playdate. Nejde však o konkurenciu pre súčasnú generáciu konzol od Sony, Microsoftu ani Nintenda.

Z troch hlavných hráčov na poli herných konzol je v oblasti prenosných konzol aktívne iba Nintendo s konzolou Switch. Sony ukončilo predaj konzoly PlayStation Vita 1. marca tohto roku a Microsoft do tejto oblasti nikdy oficiálne nevstúpil. Na vine majú byť hlavne smartfóny a tablety, ktoré sú pre širokú verejnosť prístupnejšie, lacnejšie a väčšinou ponúkajú veľmi lacné alebo celkom bezplatné hry.

Panic to preto s konzolou Playdate skúša trochu odlišným spôsobom. Konzola bude stáť 149 dolárov a Panic má pre ňu pripravených 12 herných titulov, ktoré bude vydávať priebežne po jednom po dobu 12 týždňov od vydania. Pôjde primárne o experimentálne tituly, aké na inej hernej konzole len tak nenájdete.

ZDROJ | Panic

Playdate disponuje 2,7” čiernobielou obrazovkou s rozlíšením 400 x 240 pixelov a okrem bežných tlačidiel na prednej strane má na pravom boku kľuku. Tá však neslúži na manuálne dobíjanie batérie, ale na ovládanie hier. Každá hra kľuku využije iným spôsobom, napríklad na pretáčanie herného času.

ZDROJ | Panic

Štúdio Panic tieto hry nebude vytvárať ďalšie tituly pre Playdate samé, ale v spolupráci s indie vývojármi. Spoluprácu potvrdil napríklad Shaun Inman, Bennet Foddy, Keita Takahashi a Zach Gage. Prvá séria dvanástich hier bude bezplatná.

Playdate má pomerne nezvyčajné rozmery 74 x 76 x 9 milimetrov, ktorými na šírku i hrúbku prekonáva väčšinu smartfónov na trhu. Detaily o procesore, pamäti alebo batérií zatiaľ nepoznáme, no vo výbave konzoly nebude chýbať Wi-Fi, Bluetooth a nabíjanie skrz USB-C.

Pozrite siUSB-C dostane svoj vlastný bezpečnostný protokol

Ďalšie detaily plánuje Panic zverejniť až pri vydaní konzoly, k čomu by malo dôjsť niekedy v priebehu budúceho roka. Pôjde však o predaj limitovaného počtu kusov. V prípade záujmu je preto potrebné prihlásiť sa na odber noviniek na stránke play.date.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojPanic

Komentáre k článku