Plant Nanny2 – appka, ktorá vás donúti dodržiavať pitný režim

ZDROJ | Fourdesire

Pomaly ale isto sa blíži leto a s ním aj odporúčania, aby sme dodržiavali pitný režim. Čo tak si naň zvyknúť v menšom predstihu? Pomôcť vám s tým môže aplikácia Plant Nanny2.

Plant Nanny2 alebo Plant Nanny² môže na prvý pohľad pôsobiť ako ďalšia verzia Tamagoči. Vlastne to nie je tak ďaleko od pravdy, no v tomto prípade sa nemáte starať o digitálne zvieratko, ale o vás a váš pitný režim. Tým, že ho budete dodržiavať, budete udržiavať pri živote aj digitálnu rastlinku, ktorá vás bude citovo vydierať už len svojim výzorom.

Na začiatku do aplikácie zadáte vašu hmotnosť a úroveň, do akej miery sa počas dňa hýbete. Následne si môžete vybrať rastlinu, ktorú chcete posadiť. Každá rastlina má svoj vlastný príbeh, vizuál i cenu. Virtuálnu menu v tejto aplikácii tvoria lieskové oriešky a štvorlístky.

Na základe vašich osobných parametrov vám aplikácia vypočíta, aký objem vody by ste mali denne vypiť. Aby ste tento cieľ dosiahli, aplikácia sa vám bude pripomínať notifikáciami. Tie sú samozrejme založené na tom, že piť by mala vaša rastlina, vy sa už iba zveziete popri nej.

Digitálna rastlina postupom času rastie, zvyšuje sa jej úroveň, pre zábavu jej môžete kúpiť nový črepník a neskôr jej môžu robiť spoločnosť aj tajomné príšery. Celý tento mechanizmus založený na princípe Tamagoči alebo aplikácii Talking Tom a jej podobným funguje dobre a zaujať môže v podstate všetky vekové kategórie, ak samozrejme im neprekáža infantilný vizuál.

Aplikácia Plant Nanny2 je bezplatná, čo na druhej strane samozrejme znamená, že obsahuje reklamy a platené predmety. V tomto prípade si za reálne peniaze môžete kúpiť balíky štvorlístkov. Najlacnejší balík obsahujúci 100 kusov stojí 2,29 €, no získavať ich môžete aj bezplatne sledovaním video-reklám. Za každú videnú reklamu dostanete jeden štvorlístok.

Pozrite siLego SPIKE Prime – populárna stavebnica sa bude dať najnovšie aj programovať

Plant Nanny2 nadväzuje na rovnomennú aplikáciu, ktorá síce nemala tak pekný vizuál, no ponúkala viac funkcií, viac doplnkových predmetov a vizuálov, vďaka ktorým sa s ňou používatelia vedeli ľahšie stotožniť. Vývojári sa však druhému dielu venujú pravidelnými aktualizáciami a treba veriť, že všetky nedostatky postupne odstránia.

Aplikácia Plant Nanny2 je momentálne dostupná iba pre iOS, no prvý diel je dostupný pre iOS aj Android.

Plant Nanny283%

Veľkosť:
240.6 MB
Platforma:
iOS 10.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Plant Nanny2 vás dokáže motivovať pri dodržiavaní pitného režimu tým, že budovanie tohto zvyku spája so starostlivosťou o digitálnu rastlinku, ktorá nemá ďaleko od legendárneho Tamagoči.

Komentáre k článku