Pixel Plex – vybudujte si mobilné mesto z pixelov

ZDROJ | Toast - Apps and Software LLC

Zrejme každý hráč aspoň raz skúsil nejaký simulátor budovania vlastného mesta. Mobilná hra Pixel Plex je ale od ostatných odlišná. Cieľom v nej nie je postaviť čo najprosperujúcejšie mesto, ale naučiť sa spolupracovať s ostatnými hráčmi.

Hra Pixel Plex je podobný veľkým simulátorom budovania miest, akurát v tomto prípade máte ako hráč k dispozícii len jednu parcelu, ktorá susedí s parcelami ostatných hráčov. V jednom meste môže byť maximálne 40 hráčov, pričom jeden hráč je vždy volený na post starostu. Mandát starostu trvá vždy dva reálne dni a hlasovať o starostovi môžu všetci hráči v meste.

Na vašej parcele môžete budovať domy, farmy, podniky a oddychové zóny. Aktuálne je v hre zhruba 30 rôznych budov, ktoré sa vám odomykajú postupne. Budovy však nestačí iba stavať. Ak postavíte farmu, musíte si byť istí, že máte k dispozícii dom, do ktorého sa nasťahuje človek, ktorého následne musíte na farme zamestnať.

Pozrite siReigns – Ako dlho udržíte kráľovstvo vo svojich rukách?

Všetky vaše budovy napokon prinášajú peniaze do rozpočtu, z ktorého samozrejme môžete následne čerpať financie na ďalšie budovanie, vylepšovanie existujúcich budov alebo tiež na obchodovanie s akciami mesta.

Obchodovať môžete aj so surovinami, ktoré produkujú vaše budovy. Tu však treba mať šťastie, že natrafíte na aktívnych hráčov, ktorí sledujú ponuky na trhu. Väčšina ľudí totiž svoje mestá po nejakom čase opustí a obchodovanie sa tak značne skomplikuje. Ideálne teda je, ak sa vám na hru podarí naverbovať aj známych, s ktorými budete budovať a obchodovať v rámci jedného mesta.

Pixel Plex nie je prvá hra, v ktorej môžete budovať mesto v spolupráci s ďalšími hráčmi. Je to ale prvá hra mobilná hra, ktorá túto možnosť ponúka a zároveň nie je prerastená rôznymi nákupmi v aplikácii, bez ktorých sa v iných hrách nemáte šancu pohnúť z miesta. Samozrejme aj v Pixel Plex si môžete urýchliť budovanie budov virtuálnou menou, ktorú môžete nakupovať za reálne peniaze. Nie je to však podmienka a urýchliť budovanie môžete aj výmenou za pozretie 30-sekundovej reklamy.

ZDROJ | Toast - Apps and Software LLC

Pixel Plex92%

Veľkosť:
182,5 MB
Platforma:
iOS 10.0 a vyšší
Cena:
0,00 €

Pixel Plex je bezplatná mobilná hra pre viacerých hráčov, s ktorými sa budete spoločnými silami snažiť vybudovať úspešné mesto založené na spolupráci.

Komentáre k článku