Pirelli predstavil neprehliadnuteľný Bluetooth reproduktor

ZDROJ | IXOOST

Taliansky výrobca pneumatík Pirelli prichádza do sveta audia. Jeho lastovičkou je Bluetooth reproduktor podobajúci sa na koleso Formula 1 vozidiel. S poriadne vysokou cenou ale nebude pre každého.

Spoločnosť IXOOST pôsobí na trhu už dlhšie a venuje sa výrobe reproduktorov z netradičných predmetov. Najväčšie skúsenosti ale majú s koncovkami výfukov, do ktorých vkladajú celú svoju audio sústavu.

ZDROJ | IXOOST

Najnovšie sa IXOOST spojil s výrobcom Pirelli, aby spolu priniesli ďalší nezvyčajný reproduktor, ktorý tentokrát príde v pneumatike z Formula 1. Ide však o polovičnú veľkosť. Práve tá sa používa pri vyvíjaní najlepšieho aerodynamického dizajnu kolesa vo veternom tuneli. Zatiaľ čo pri reálnych testoch sa používa aj rovnaký materiál ako v ozajstných podmienkach, reproduktor od Pirelli je iba odliatkom. Nejedná sa tak ani o reálnu gumu, z ktorých Pirelli vyrába svoje pneumatiky.

ZDROJ | IXOOST

Aj tak ale nepôjde o drobca. Novinka s názvom Pirelli P Zero Sound má takmer 33 centimetrov v priemere a váži 9,5 kilogramu. Po stránke výkonu by používateľovi nemalo nič chýbať. Reproduktor v sebe skrýva 100 watový zosilňovač, jeden 100 mm reproduktor na stredy a 25 mm výškový reproduktor. Pripájať sa bude cez Bluetooth, ktorý je pravdepodobne vo verzii 4.2 s podporou kodeku AptX, ktorý by mal priniesť kvalitnejší prenos. Na to ale musí byť kompatibilné aj zariadenie, z ktorého je hudba odosielaná.

Pirelli P Zero Sound príde na trh v deviatich farbách. Tá najhoršia správa nakoniec, reproduktor v tvare pneumatiky vyrobený v Taliansku sa bude predávať za cenu 2 400 €.

ZdrojIXOOST

Komentáre k článku