PIQ – dvojnásobná radosť z lyžovania

ZDROJ | PIQ

Výrobca športových potrieb pre fanúšikov zimných športov Rossignol prijal možnosť spolupráce s PIQ. Pod značkou PIQ sa skrýva senzor, ktorý má schopnosť merať vaše športové výkony a pokrok.

piq_rosignol_ski_sensor_03
ZDROJ | PIQ

K predchádzajúcim dvom senzorom určeným na golf a tenis, prichádza tretí. Ten je určený pre tých, ktorí radi lyžujú, majú radi snowboarding či bežkovanie.

https://www.youtube.com/watch?v=ES4Wlgxpfj8

Pozrite siForcite Alpine – akčná kamera v lyžiarskej prilbe s hmlovkami

PIQ je 13-osí senzor, ktorí si môžete pomocou popruhu upevniť na nohu. Odmeria nielen vašu rýchlosť, ale aj rotáciu, skoky a rôzne triky.

piq_rosignol_ski_sensor_04
ZDROJ | PIQ

Rozmery PIQ sú 44mm x 38, mm x 5,4mm a jeho hmotnosť je len 10 gramov. Vo vnútri PIQ sa nachádza akcelerometer, gyroskop, magnetometer a tlakový senzor. LED matrix displej je optimalizovaný pre podmienky vonkajšieho prostredia. Senzor je taktiež odolný voči vode. PIQ dostanete aj s nabíjačkou. Nabíjanie senzora trvá asi dve hodiny.

piq_rosignol_ski_sensor_02
ZDROJ | PIQ

PIQ je možné spárovať so zariadeniami s operačným systémom iOS 7+ a Android 4,3+ pomocou Bluetooth. Jeho súčasťou je však aj možnosť párovania pomocou NFC. PIQ aplikácia ponúka aj možnosť súťažiť s vašimi priateľmi.

Momentálne si PIQ môžete pred objednať za cenu 149 dolárov, čo je v prepočte približne 136 €. Ak už ste majiteľmi predošlých vydaní, môžete si PIQ aktualizovať za 49 dolárov, cca. 54 €. K pôvodnému PIQ dostanete popruh.

piq_rosignol_ski_sensor_05
ZDROJ | PIQ

ZdrojPIQ

Komentáre k článku