Pioneer WWS-DT101 Discussion Table: „stolík“ za 26 000 €

Na dotykové, resp. multidotykové ovládanie sme si zvykli najmä v menších zariadeniach, predovšetkým smartfónoch a tabletoch. Avšak technológie nepoznajú hranice a dotykový displej začína dobývať nielen televízory (LG má obrovský priehľadný displej s podporou multitouch!), ale aj predmety, ktoré medzi elektroniku tradične nezaraďujeme. Zoberte si napríklad taký stôl. Čo tak pokryť ho veľkým dotykovým displejom?

 

Riešenie od firmy Pioneer nie je jedinečné – podobné ponúka firma Sony a už dlho je nám známy aj Microsoft Surface. Pioneer je z väčšej časti pokrytý multidotykovým (sníma až 10 dotykov naraz) displejom s uhlopriečkou 52“ a Full HD rozlíšením. „Zvnútra“ je podporovaný štvorjadrovým procesorom Intel Core i7-950 (3,06 GHz, 3,33 GHz Turbo Boost, 6 MB Cache) a 6 GB DDR3 RAM. To je síce dobrý základ, ale operačný systém Windows 7 by sám o sebe na tieto účely nestačil. Výrobca ho preto doplnil nadstavbou SCHEDA a ďalšími technológiami. Medzi ne patria VisualSync, Network Display a ďalšie, ktoré spoločne s Wi-Fi modulom poskytujú čo najjednoduchšie a najrozsiahlejšie možnosti, ako „na stôl“ dostať dáta zo smartfónu, tabletu, počítača, fotoaparátu atď.

Pioneer WWS-DT101

Nechýbajú ale ani tradičné metódy káblového pripojenia, teda VGA, DVI, HDMI a USB porty. 160-kilogramový stroj si rozumie samozrejme s množstvom multitouch gest, a tak je ovládanie pohodlné, rýchle a prehľadné. Novinka bude dostupná len v Japonsku za približne 26 000 €, čo je asi päťnásobok ceny Microsoft Surface. Nie je to teda žiadny adept na horúcu kúpu, je však dobrou demonštráciou dnešných technológií a tiež ukážkou toho, čím budú o pár rokov vybavené možno aj naše domácnosti.

Zdroj fotografií a videa: akihabaranews.com

Komentáre k článku