Pioneer SPH-10BT – autorádio pre 21. storočie?

ZDROJ | Pioneer

Japonský Pioneer predstavil zaujímavé autorádio, ktoré nevyniká výsuvným displejom ako pred pár rokmi. Namiesto displeja vysúva držiak na smartfón, ktorý slúži ako displej!

ZDROJ | Pioneer

Pioneer SPH-10BT je dizajnovo jednoduché 1DIN autorádio s vyberateľným predným panelom proti krádeži. Má len 6 tlačidiel a veľmi jednoduchý LED displej. Napriek tomu ho je možné zaradiť do autorádií pre 21. storočie.

Ak totiž máte staršie auto iba s 1DIN priestorom, alebo auto, ktoré nemá zabudované autorádio od výrobcu, musíte siahnuť po autorádiách tretích strán. Ak chcete, aby mali výbavu hodnú roku 2018, 1DIN si za rozumnú cenu nekúpite.

ZDROJ | Pioneer

Nové autorádio od Pioneer tento problém rieši celkom šikovne. Už pred rokmi Sony vyrobilo 2DIN autorádio pre smartfóny, pričom tie od Sony sa vedeli aj nabíjať cez špeciálny konektor na boku. Pioneer toto riešenie ešte vylepšil a vtesnal ho do 1DIN.

Držiak na smartfón sa totiž vysúva z priestoru, kde pred desiatkami rokov bol kazetový prehrávač. Držiak je ale žiaľ pasívny. Keby mal ešte bezdrôtové nabíjanie, bolo by autorádio snáď dokonalé. Priamo v tele autorádia je ale USB port, cez ktorý je možné batériu smartfónu dobíjať.

ZDROJ | Pioneer

Cez tento USB port je ale autorádio aj „kŕmené“ hudbou z USB flash disku. Zdrojom je ale primárne smartfón, ktorý sa k autorádiu pripája cez Bluetooth modul s podporou A2DP a HFP.

https://www.youtube.com/watch?v=PZy_iroP43c

V smartfóne stačí mať appku Pioneer Smart Sync, ktorú je možné vizuálne prispôsobiť svojmu vkusu, alebo svetelnému vizuálnu auta.

Samozrejmosťou je možnosť ovládania hlasom, ktoré sa spúšťa prvým okrúhlym tlačidlom, žiaľ je iba v svetových jazykoch. Autorádio je kompatibilné s Android aj iOS mobilnými platformami.

ZDROJ | Pioneer

K dispozícii je 13-pásmový ekvalizér, zaujímavosťou je zas systém MIXTRAX pre party režim. Poteší aj podpora prehrávania FLAC súborov.

Aby toho nebolo málo, autorádio SPH-10BT je možné prepojiť s cúvacími senzormi, no žiaľ iba tými do Pioneeru. Presnejšie ide o model ND-PS1.

ZDROJ | Pioneer

Autorádio Pioneer SPH-10BT stojí pritom príjemných zhruba 120 €. Namontuje si ho pritom aj šikovný majiteľ auta.

ZDROJ | Pioneer

Komentáre k článku