Pint – elektrická jednokolka pre 21. storočie

ZDROJ | Onewheel

S novými technológiami sa vylepšujú aj spôsoby presúvania sa po meste. Firma Future Motion predstavila novú elektrickú jednokolku Onewheel Pint.

https://www.youtube.com/watch?v=YIW-TGtAA-c

Nejde samozrejme o žiadnu prevratnú novinku, keďže podobné jednokolky už existujú, Pint láka zákazníkov najmä na dostupnosť a sľubovanú jednoduchosť ovládania.

ZDROJ | Onewheel

Pozrite siLoomo – inteligentné presúvadlo sa konečne objavilo na Indiegogo

Podobne ako pri iných zariadeniach, ktoré sa ovládajú nakláňaním, aj tu hrozí, že spadnete. Napriek tomu Onewheel Pint sľubuje, že jednokolka sa ovláda veľmi intuitívne.

Oproti predchodcom je tento model ľahší a menší, čím je vhodný na prepravu napríklad aj v mestskej hromadnej doprave. Nechýba šikovné magnetické putko na pohodlné prenášanie. Kameňom úrazu tohto elektrického presúvadla môže byť dojazd, ktorý by mal byť len okolo 8-10 kilometrov. Maximálna rýchlosť je 25 kilometrov za hodinu, podobne ako majú elektrické bicykle.

S takýmto dojazdom tak Pint využijete skutočne iba na presúvanie medzi prácou a domom, prípadne na cestu k autobusu či do obchodu.

Presúvadlo by nemalo mať problém s menšími nerovnosťami či so stúpaním. Pevné a odolné koleso by malo tiež zvládnuť aj iný terén než iba chodník či asfaltovú cestu. Nechýba možnosť prepojenia s aplikáciou, ktorá bude pravdepodobne zbierať štatistiky, prípadne informovať o stave batérie.

ZDROJ | Onewheel

Pozrite siŠKODA KLEMENT – elektrické presúvadlo do mesta na spôsob bicyklu

Ak vás jednokolka zaujala, predávať by sa mala začať už v máji za cenu 950 dolárov, čo je oproti konkurencii skutočne sympatická cena. K dispozícii bude v troch farebných spracovaniach – čiernom, bielom a zelenom.

ZDROJ | Onewheel

Onewheel Pint si tiež môžete momentálne predobjednať v rámci akcie prvých 48 hodín a získať rôzne bonusy a doplnky k jednokolke Pint. Firma tiež predáva väčší drahší model XR, ktorý má dvojnásobnú rýchlosť, dojazd, no tiež cenu 1 799 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojOnewheel

Komentáre k článku