Pigeon Wings – Holub vás pripraví o nervy a vám sa to bude páčiť

Je len málo hier, ktoré dokážu poskytnúť takú náročnosť, ako poskytujú plnohodnotné konzolové či počítačové hry. Medzi tú menšinu patrí hra Pigeon Wings, v ktorej budete umierať, umierať a umierať a budete si to užívať.

https://youtu.be/It2Ni_kdbM0

V tejto hre sa ako holub menom Pigeon snažíte zachrániť mesto pred záporákom menom Duke Dexter a jeho pilotom XO-9999. Príbeh je v tejto hre ale druhoradý a pôsobí iba ako výplň medzi levelmi. V čom hra Pigeon Wings vyniká je skvelá hrateľnosť, ktorá je tak správne náročná, aby ste sa k nej vždy vrátili, aj keď ste ju naposledy vypínali s prísahou, že sa jej už nikdy nedotknete.

Pozrite siAge of Empires IV – legenda sa vracia po 12 rokoch!

V hre sú dva typy levelov, ktoré sa striedajú a vždy menia. Prvým sú vzdušné preteky, v ktorých sa budete snažiť predbehnúť všetkých protivníkov a zároveň nenaraziť do niektorej z prekážok. Tento typ levelov je vždy istým spôsobom obzvláštnený, aby sa nezunoval. V niektorých pretekoch pôjdete po tme, v niektorých sa budete musieť vyhýbať nepriateľským lietadlám a v ďalších budete kľučkovať pomedzi stĺpy.

Druhým typom sú súboje s XO-9999. Tie mi veľmi pripomínali starú hru Space Impact z Nokie 3310. Aj v týchto leveloch si na vás protivník pripraví stále niečo iné a vy sa budete neustále musieť učiť nové prvky, s ktorými budete súperiť.

Pomedzi levely si môžete svoje lietadlo vylepšiť v hangári. Našťastie sa autori vyhli mikrotranzakciám a tak si vylepšenia kupujete výhradne za medaily, ktoré získavate v leveloch. Hra vás nenúti si lietadlo vylepšovať, no rýchlo vám dôjde, že to bez vylepšení ďalej nepôjde.

Hra sa ovláda pomocou nakláňania telefónu hore a dole. Ak sa tohto ovládania obávate, môžem vás ubezpečiť, že sa hra ovláda skvelo. Autorom sa podarilo ovládanie vycibriť tak dobre, že už po chvíli nebudete mať problém ovládať lietadlo s chirurgickou presnosťou. Pigeon Wings je dobre vybavený aj po zvukovej stránke. Počas celej hry vás bude sprevádzať dobrá hudba a vy si s radosťou nasadíte slúchadlá, aby ste si ju vychutnali čo najviac.

Pozrite siReigns – Ako dlho udržíte kráľovstvo vo svojich rukách?

Pigeon Wings nemám skutočne čo vytknúť. Hra je vyladená po každej stránke a so svojou nízkou cenou dáva príklad drahším a menej podareným hrám, ktorých je na mobiloch mnoho. Určite by potešila Android verzia, no stavil by som sa, že sa jej vďaka úspechu na iOS časom dočkáme.

Pigeon Wings100%

Veľkosť:
44,3 MB
Platforma:
iOS 8.0 alebo vyšší
Cena:
2,29 €

Pigeon Wings vás posadí do lietadla, kde budete ako holub brániť mesto. Hra vyniká vo svojej náročnosti, ktorá vás ale bude baviť a od hry sa nebudete vedieť odtrhnúť. To všetko je doplnené skvelou hudbou a vyladeným ovládaním.

Komentáre k článku