Piaggio zásobuje Indiu elektrickými tuk-tukmi, podporu má od miestnej vlády

ZDROJ | Piaggio

Jednoduché trojkolesové vozidlo do mesta tuk-tuk alebo rikša patrí ku koloritu ázijských krajín alebo Indie. Práve sem mieri Paggio s ich elektrickou verziou Ape E-City.

Spoločnosť Piaggio sa priebežne prezentuje prémiovými elektrickými riešeniami. Ponúkli elektrickú Vespu, či robota, ktorý za vás môže nosiť nákup. Preto je ich posledná novinka tak trochu prekvapením. Piaggio predstavili elektrický tuk-tuk. Trojkolesové elektrické vozidlo má označenie Ape E-City.

Tento druh dopravy po meste je bežný v ázijských krajinách a tradične je vybavený spaľovacím motorom. Elektrický tuk-tuku Ape E-City bude premiérovo nasadený na indickom trhu. Batérie majú tvar kvádrov a sú uložené nad zadnou nápravou trojkolesového vozidla, čím sa dosiahlo zvýšenie stability. Batérie sú vymeniteľné a zámer je nenabíjať ich priamo vo vozidle, ale vymieňať na automatizovaných výmenných staniciach, kus za kus.

ZDROJ | Piaggio

Spoločnosť Piaggio verí, že elektrický tuk-tuk sa ujme nie len ako taxík, ale aj ako spôsob prepravy vecí, napríklad na dopravu jedla. Spopularizovaniu elektrického riešenia dopravy v Indii chce pomôcť aj tamojšia vláda. Na elektrické tuk-tuky, ale aj 2-kolesové elektrické vozidlá, poskytuje 5 až 12 % daňové úľavy a zopár ďalších zvýhodnení. V Indii tento spôsob dopravy začala využívať aj Ikea.

ZDROJ | Piaggio

Tuk-tuk sa dá spárovať s aplikáciou, v ktorej si majiteľ bude vedieť skontrolovať stav batérie a ďalšie informácie k jazde. K dispozícii by malo byť viacero jazdných režimov. Výrobca zatiaľ bližšie informácie o tuk-tukoch nezverejnil. Na svojom webe však ponúka viacero variácií malých 3-kolesových dopravných prostriedkov na elektrinu. Vyzerá to tak, že Piaggio majú univerzálny systém podvozku s batériami, na ktorý dokážu nasadiť viacero riešení.

Zdrojelectrek.co,Piaggio

Komentáre k článku