Piaggio ONE – kultová talianska značka prichádza s elektrickým skútrom

ZDROJ | Piaggio

Výrobca najslávnejších skútrov na svete, Piaggio, prichádza s ďalším pokusom o elektrický skúter – Piaggio ONE.

Pred piatimi rokmi dcérska spoločnosť Piaggio, Vespa, odhalila elektrický model skútru Vespa Elettrica s dojazdom 100 kilometrov a s maximálnou rýchlosťou 50 kilometrov za hodinu. Počas autosalónu Beijing Motor Show sme sa dočkali ďalšieho elektrického počinu od tohto svetoznámeho výrobcu skútrov – Piaggio ONE.

Pozrite siVespa Elettrica – prvý elektroskúter od kultovej talianskej značky

Piaggio oznámilo, že pôjde o univerzálnu platformu, ktorá sa bude dať prispôsobiť rôznym karosériám, farebným spracovaniam či vlastnostiam. Aj preto sme sa okrem dizajnu nedozvedeli nič o dojazde, výkone motora či maximálnej rýchlosti. Všetko má byť variabilné.

Zo známych informácií by mal skúter disponovať LED svetlometmi, bez-kľúčovým systémom štartovania a displejom, ktorý zobrazí tie najdôležitejšie informácie.

ZDROJ | Piaggio

Pozrite siPiaggio zásobuje Indiu elektrickými tuk-tukmi, podporu má od miestnej vlády

Jedinou známou informáciou je, že skúter Piaggio ONE by mal byť dostupný koncom júna v Európe. Problémom Vespy Elettrica bola vyššie nastavená cena, ktorá odrádzala potenciálnych záujemcov. Aj preto sa očakáva, že Piaggio ONE bude mať prijateľnejšiu cenovú politiku, aby zaujala kľúčových konzumentov, mladých ľudí, ktorí chcú byť mobilní a ekologickí.

ZDROJ | Piaggio

Treba dodať, že Piaggio to nebude mať ľahké v bohatej konkurencii. Za posledné roky viacerí výrobcovia začali ponúkať elektrické skútre. Spomenieme napríklad štýlový Ather 450X, retro skúter Yamaha e-Vino, Bajaj Chetak, ktorý až nápadne pripomína práve Vespu či športový skúter Kumpan 1954 Ri Sport. Okrem posledného menovaného väčšina týchto skútrov sa dá kúpiť za cenu okolo 2 000 €.

ZdrojPiaggio

Komentáre k článku