PhotoDirector: Photo Editor App – komplexná a pritom jednoduchá

Často fotíte svojim smartfónom ? Jednoduché no aj zložitejšie úpravy môžete realizovať priamo na obrazovke telefónu. Umožni vám to komplexná aplikácia na úpravu fotiek pod názvom PhotoDirector Photo Editor App.

PhotoDirector-Photo-Editor-App-11 PhotoDirector-Photo-Editor-App-13

Hneď po spustení nás aplikácia informuje o svojich možnostiach jednoduchým popisom obrazovky. Poskytnutú fotku slečny na bicykli využijeme pre naše prvé úpravy.

Po prečítaní úvodných informácií sa pustíme do úprav. Ako prvý krok si môžeme vybrať fotku z galérie cez ikonu v ľavom hornom rohu alebo využiť už predvolenú.

PhotoDirector-Photo-Editor-App-14 PhotoDirector-Photo-Editor-App-23

Veľmi užitočná ikona je taktiež v pravom dolnom rohu, ktorá dokáže zobraziť pôvodný obrázok a následne upravený pre rýchle porovnanie. Klasické tlačidla kroku spať či dopredu nechýbajú, nájdeme ich pod ikonami šípok v ľavov dolnom rohu.

Autori ponúkajú širokú paletu úprav. Najpoužívanejšie nájdeme hneď na začiatku zoznamu. Pod ikonou „Basic Edit“ sa skrývajú základné úpravy ako orezanie, otáčanie či preklopenie.

PhotoDirector-Photo-Editor-App-32 PhotoDirector-Photo-Editor-App-38

Následne jednoducho upravíme sýtosť farieb či ďalšie podobné parametre pod ikonou „Adjust“. Ako poslednou zo základných úprav môžeme využiť ikonu „Removal“. Pohybom prstu po obrazovke označíme čo by sme chceli z fotky odstrániť.

Po zvolení požadovaného objektu potvrdíme výber a následne aplikácia dopočíta pozadie a zobrazí výsledok. Po zopár ďalších pokusoch s rozdielnymi fotkami výsledok príjemne prekvapil.

PhotoDirector-Photo-Editor-App-33 PhotoDirector-Photo-Editor-App-39

Pri troške času sa môžeme pustiť do skúšania ponúkaných efektov či úprav. Možnosti doplnenia textu, viaceré typy štetcov a rôzne ďalšie obohatia naše fotografie.

Medzi komplexnou ponukou nájdeme aj funkciu odstraňovania červených očí. Časté odstraňovanie cez externé programy na laptope, teraz dokáže nahradiť priama úprava po vyhotovení záberu.

PhotoDirector-Photo-Editor-App-25 PhotoDirector-Photo-Editor-App-26

Problém môže nastať pri fotkách snímaných z väčšej vzdialenosti. V tomto prípade budeme potrebovať vysokú citlivosť a opatrnosť so zameraním červenej bodky.

PhotoDirector-Photo-Editor-App-24 PhotoDirector-Photo-Editor-App-23

Rozostrenie pod ikonou „Blur“ sa nachádza približne na konci zoznamu celej ponuky. Na výber je kruhové či lineárne rozostrenie ale aj funkcia štetca nechýba. Ňou dokážeme označiť presné časti fotky, ktoré chceme rozostriť.

PhotoDirector: Photo Editor App88%

Veľkosť:
31,0 MB
Platforma:
Android 4.1 a novší, iOS 6.0 a novší
Cena:
0,00 €

PhotoDirector: Photo Editor App poskytuje veľa možných úprav. Medzi nimi nájdeme aj obľúbené odstraňovanie červených oči či rozostrenie.

 

Komentáre k článku