Phonographic Perambulator – mimozemský gramofón za 35 000 dolárov!

ZDROJ | Metaxas

Niekedy svet audia príde aj s poriadnymi zvláštnosťami. Príkladom môže byť najnovší kúsok od firmy Metaxas & Sins. Ich gramofón Phonographic Perambulator určite neprehliadnete.

ZDROJ | Metaxas

Metaxas & Sins je holandská firma s takmer 40 ročnou tradíciou, ktorá sa venuje high-end hi-fi zariadeniam s futuristickým dizajnom. Ich produkty vyzerajú ako z nejakého sci-fi filmu a firma sa pravdepodobne nechala inšpirovať odvážnymi dizajnovými kúskami audio giganta Bang & Olufsen.

Metaxas & Sins okrem zosilňovačov, reproduktorov či slúchadiel v netradičnom dizajne ponúka aj gramofón Phonographic Perambulator. Ten okrem dizajnu zaujme aj poriadne vysokou cenou.

ZDROJ | Metaxas

Pozrite siMcIntosh predstavil nový gramofón MT2

Gramofón je poháňaný cez remienkový pohon cez motor Swiss Maxon. Materiál tvorí jeden kus zliatiny hliníku a titánu, takže na neželané vibrácie zabudnite.

Samotný tanier tvorí hliník a rameno gramofónu je zo zafíru. Samozrejmosťou je aj ručná výroba gramofónu Phonographic Perambulator, na ktorom pracuje samotný zakladateľ Kostas a jeho dvaja synovia.

„Táto kolekcia je výsledok mojej 35-ročnej fascinácie umením hudby a jej reprodukcie z koncertného nahrávania, elektrického inžinierstva a umeleckého dizajnu. Cieľom je vytvoriť produkt, ktorý vám umožní „byť tam“. Každý prvok je vyrábaný ručne mnou alebo jedným z mojich synov. Všetky prvky považujem za objekty umenia.“ (Kostas Metaxas)

ZDROJ | Metaxas

Pozrite siVýstava audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Čo na tento odvážny dizajn poviete? High-end gramofón by sa mal prvýkrát objaviť na výstave Munich High End v Nemecku a to už v máji.

Ak vás tento kúsok zaujal, predobjednať sa dá už teraz za cenu 35 000 dolárov. Ak sa vám páči dizajn gramofónu, určite odporúčame zájsť na oficiálnu stránku firmy Metaxas & Sins a pokochať sa ich ostatnými extravagantnými kúskami.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMetaxas,Metaxas & Sins

Komentáre k článku