PhoneProfilesPlus – rozšírené možnosti profilov

Slovenský vývojár Henrich Gron a jeho aplikácia PhoneProfilesPlus ponúka nástroj na tvorbu vlastného zvukového profilu či udalosti so širokou paletou nastavení s možnosťou automatizácie.

Spustením aplikácie sa dostanete na úvodnú obrazovku s preddefinovanými profilmi, ktoré je možne ďalej upravovať, duplikovať, mazať alebo aktivovať.

Po kliknutí napríklad na profil „Doma“ vás aplikácia presmeruje na obrazovku úpravy s mnohými možnosťami. Pre lepšiu prehľadnosť môžete každému profilu prideliť meno a ikonu zo zoznamu alebo využiť obrázok z galérie.

PhoneProfilePlus-14 PhoneProfilePlus-22

Pokročilejšie nastavenia ponúkajú úpravu časového úseku, ako dlho bude profil aktivovaný, ďalej zmenu hlasitosti, voľbu módu upozornenia alebo výber tónu pre zvonenie, notifikáciu či budík.

Doplnkové nastavenie poskytujú spustenia aplikácie okamžite po aktivácii profilu a tiež možnosť zmeny pozadia. PhoneProfilesPlus ponúka ďalšie rozširujúce nastavenia, ktorými dokážete tvorbu profilu priblížiť ešte viac k dokonalosti.

PhoneProfilePlus-21 PhoneProfilePlus-19

Dokončením úprav budete mať pred sebou opäť zoznam vytvorených profilov, kde pod každým nájdete ikony symbolizujúce hlavné nastavenia.

Aplikácia nie je zameraná len na tvorbu profilov. Kliknutím na ikonu ponuky a potom výberom zobrazenia udalosti sa presmerujete na podobnú obrazovku ako pri profiloch. S tým rozdielom, že tvoríte alebo upravujete udalosti na základe určitých podmienok.

Aj tentokrát autor ponúka zopár predpripravených udalostí. Každá je označená číslom zobrazujúcim jej prioritu. Najvyššou prioritou je hodnota 10, prednastavená k udalosti „slabá batéria“.

PhoneProfilePlus-24 PhoneProfilePlus-23

Kliknutím na ňu, sa opäť presuniete do režimu úprav, kde môžete zmeniť aj spomínanú prioritu. Konfigurácia je rozdelená na dve hlavné časti. Najprv nastavíte parametre spustenia vytvorenej udalosti s výberom profilu.

Následne kedy sa automaticky udalosť ukončí a čo to spôsobí. Na výber je opäť možnosť výberu profilu ale tentokrát aj široká paleta parametrov.

PhoneProfilePlus-26 PhoneProfilePlus-25

Najužitočnejšie sa javia prvé tri. V ponuke „parameter času“ aplikácia umožňuje presne nastaviť čas ukončenia udalosti, pomocou kalendára dokáže vyhľadať udalosť podľa popisu alebo prosto nastaviť úroveň batérie ako to aj autor predpripravil.

Možností je však omnoho viac. Niektoré možno nebudete využívať pravidelne, no určite treba pochváliť autora za vynaloženú námahu s konfiguráciou.

PhoneProfilePlus-31 PhoneProfilePlus-27

PhoneProfilePlus je dostupná bezplatne a kompletne v slovenčine. V prípade nejasností autor pridal do pravého dolného rohu odkaz na pomocníka pod ikonou „?“, kde nájdete bližšie informácie k jednotlivým prvkom aplikácie.

Užívatelia s ROOT právami majú k dispozícii zopár ďalších funkcií, no ich dostupnosť sa líši od verzie operačného systému Android.

ZDROJ | Google

PhoneProfilesPlus96%

Veľkosť:
6,1 MB
Platforma:
Android 4.1 a novší
Cena:
0,00 €

Vďaka PhoneProfilePlus nastavíte a následne zautomatizujete vytvorené profily podľa vašich potrieb, nech sú akokoľvek komplikované.

TECHBOX tip redakcie

 

Komentáre k článku