Pholio – konkurencia pre Google Photos, ktorej prioritou je súkromie

ZDROJ | Pholio

V posledných rokoch sa na trhu cloudových služieb rozmohla záloha fotografií. Svoju službu má Google, Apple, Microsoft aj Amazon. Všetky tieto služby ale fotografie ukladajú na vzialený server. Pholio ponúka k týmto službám alternatívu v podobe domáceho zálohovacieho cloudu.

https://youtu.be/Gxkv_nDmLiw

Rozdiel medzi Pholio a službou, akou je napríklad Google Photos je v tom, že Pholio zálohované fotografie nikam neodosiela. Fotografie zostávajú uložené na zariadení, ktoré vyzerá ako kniha so zaoblenými stranami. Čo má Pholio spoločné s Google Photos je umelá inteligencia, ktorá dokáže rozoznať obsah fotografie. Vďaka tomu má byť vyhľadávanie a triedenie fotografií a videí jednoduchšie.

https://youtu.be/83DRmGnnMW4?list=PLTqiwray9SWaxvtgv0TIE2Ch9zDDCpzLl

Pozrite siSanDisk Wireless Stick – osobný server, ktorý sa zmestí do vrecka

Pholio bude dostupný v dvoch verziách. Klasická verzia bude obsahovať 500 GB pevný disk, zatiaľ čo Pro verzia bude obsahovať 2 TB pevný disk. Používateľ má na výber, či chce zálohovať fotografie v plnej kvalite alebo v nižšej kvalite, ktorá mu ušetrí miesto na disku. Fotografie sa na úložisko môžu dostať skrz slot na SD kartu, USB port alebo bezdrôtovo z počítača či telefónu. Časom má pribudnúť aj šifrovanie zálohovaných dát.

ZDROJ | Pholio

Aktuálne sú cez Kickstarter dostupné ešte posledné kusy za zvýhodnenú cenu 199 libier s dodaním v marci. Cena Pro verzie začína na 399 librách s dodaním vo februári. Prvé kusy dostanú v januári budúceho roku dostanú tí, ktorí zaplatia štandardnú cenu 299 libier.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku