Philips TV novinky pre 1. polrok 2016

TP Vision chce byť s televízormi Philips jednotkou v Európe. Ambiciózne plány spoločnosti, ale aj novinky pre rok 2016, sme mali možnosť počuť a vidieť exkluzívne ako jediná redakcia zo Slovenska priamo v Bruseli. Pozrite sa, čím chcú TV Philips zaujať.

Mali sme jedinečnú možnosť zúčastniť sa prezentácie noviniek spoločnosti TP Vision, ktorá je aktuálne svetovou jednotkou v produkcii počítačových monitorov a LCD TV. Pod TP Vision patria totiž značky Philips, AOC a Envision. TP Vision sa sa však chce stať so značkou Philips celkovou jednotkou v oblasti TV aj na Európskom trhu. Svoju prezentáciu totiž David Kou, generálny manažér TP Vision pre Európu, zakončil slovami „V Európe chceme byť číslo 1!“. Ambiciózny plán však nebude jednoduché uskutočniť, Európsky trh je náročný a dominuje mu konkurencia. Philips chce zaujať najmä kvalitnými panelmi s HDR, funkciou Ambilight, širokým portfóliom modelov a operačným systémom Android.

Philips_TV_Brusel_2016_28

Nosnou témou prvého polroka 2016 je pri nových televízoroch Philips HDR. Podporu HDR dostanú totiž všetky modely série 6401 a vyššie. Výhodou HDR je výrazne kontrastnejší obraz, pričom tmavé scény získajú reálne farby. Ak si však chcete HDR režim vychutnať naplno, je nutné prehrať HDR obsah. Ten získate buď z najnovších Blu-ray diskov s HDR alebo napríklad aj vďaka službe NETFLIX, ktorá taktiež vybraný obsah vysiela v HDR. Série 7601 a 8601 dokonca ponúknu tzv. HDR Premium s ešte lepšími výsledkami. Výhodou všetkých modelov je aj HDR Upscaling, ktorý sa Philipsu skutočne podaril. Počas prezentácie sme si pozreli časť filmu v natívnom HDR a na rovnakom televízore vedľa tú istú časť filmu bez HDR. Keď však zástupca TP Vision zapol funkciu Vivid (HDR Upscaling), neverili sme vlastným očiam. Všetci sme museli uznať, že obraz bol krajší a plnší farieb ako ten s natívnym HDR! Funkcia Vivid, čiže HDR Upscaling funguje aj pre natívne HDR (áno HDR zdroj je možné ešte upraviť HDR Upscalingom), farby sú však už príliš saturované a nereálne, i keď pre niekoho môžu byť na pohľad atraktívne.

Philips_TV_Brusel_2016_11
Na obsah v režime HDR sa pozerá výborne (na obrázku vpravo). HDR Upscaling od Philipsu však dokáže zázraky aj s bežným obsahom.

Veľkou novinkou je aj technológia Premium Color, ktorú dostali modely série 7101 a vyššie. Opäť ide o vylepšenie farieb obrazu, tentokrát vďaka zvýšeniu gamutu na 85%. Farby sú tak živšie, žiarivejšie a realistickejšie. Philips vsadil aj na UHD rozlíšenie, ktoré dostanete už od série 6101. Opäť nechýba UHD Upscaling. Zaujímavosťou sú aj natívne 100 Hz panely od série 6501, kde sa môžete spoľahnúť na plynulý pohyb aj pri rýchlych scénach. Philips pre prvý polrok 2016 v podstate inovoval všetky modely okrem najvyššej série 8000, ktorá sa po výstave IFA 2015 dostala do predaja len nedávno. Na vrchole tak zostal Philips AmbiLux televízor s označením 8901.

Philips_TV_Brusel_2016_24

Philips_TV_Brusel_2016_30

AmbiLux je skutočnou lahôdkou a pastvou pre oči, využíva totiž 9 vstavaných projektorov. V podstate je obraz z televízora v slabšom rozlíšení premietaný na stenu. K dispozícii sú desiatky módov, mne sa páčil tzv. Music mode, kedy sa projekcia prispôsobuje BPM prehrávaných hudobných klipov a vytvára zaujímavú atmosféru v miestnosti. Dokonca Music mode bude v modeloch roka 2016 (po upgrade softvéru aj v modeloch 2015) dostupný aj pre technológiu Ambilight. Philips si je vedomý výnimočnosti podsvietenia svojich televízorov, a tak sa dočkáme aj špeciálnej aplikácie pri príležitosti Majstrovstiev sveta vo futbale, kedy si môžete vďaka Ambilight či AmbiLux vytvoriť v okolí televízora podsvietenie v tvare vlajok hrajúcich mužstiev.

Philips_TV_Brusel_2016_29

Philips_TV_Brusel_2016_27

Pod top modelom nájdeme tiež minuločnú novinku Philips 8601, ktorá vyniká odnímateľnými reproduktormi pripojenými k televízoru pomocou magnetov. Model, ktorý bude budiť pozornosť je rozhodne Philips 7601 dostupný v 65-palcovej uhlopriečke. Ten má v podstate to najlepšie zo všetkých obrazových technológií vrátane 2D Micro-Dimming Premium a Bright Pro Premium zo série 9000, až 2600 PPI panel, 3-stranný Ambilight, špičkový zvuk a bude dostupný za cenu výrazne nižšiu ako predchádzajúca dvojica modelov z kategórie Premium.

Philips_TV_Brusel_2016_21

Zaujímavý je rozhodne aj model 7101, ktorý si budete môcť dopriať aj v uhlopriečke 75-palcov, čo je najväčšia dostupná uhlopriečka v ponuke televízorov Philips.

Philips_TV_Brusel_2016_20

Model 7501 zase zaujme 45W reproduktormi smerujúcimi na užívateľa, nachádzajú sa totiž v samostatnej kovovej lište pod obrazovkou. Zvuk je pritom taktiež výsadou televízorov Philips. Počas prezentácie nám Philips ukázal komponenty reproduktorov, kde subwoofer je skutočne poriadny kúsok.

Celkovo séria 7000 zaujme aj Bluetooth diaľkovým ovládaním s QWERTY klávesnicou či priamym tlačidlom NETFLIX. Philips však nepredstavil žiadny zakrivený televízor a dokonca vo svojich modeloch úplne vypustil podporu 3D. Obe technológie považuje výrobca za nepodstatné pre koncových zákazníkov.

Philips_TV_Brusel_2016_23
Nové diaľkové ovládanie obsahuje samozrejme aj známu QWERTY klávesnicu či tlačidlo NETFLIX. Vľavo je model pre televízory série 6000 a vpravo Bluetooth diaľkové ovládanie televízorov série 7000 a vyššie.

Philips_TV_Brusel_2016_22

Predajným hitom môžu byť cenovo dostupné Ultra HD televízory série 6501, 6561, 6401 či 6101. Tie vyššie ponúknu aj HDR+, ale najmä pútavý dizajn so strieborným rámom obrazovky. Taktiež nechýba OS Android a nové diaľkové ovládanie, tentokrát bez Bluetooth.

Philips_TV_Brusel_2016_18

Philips_TV_Brusel_2016_17

Philips_TV_Brusel_2016_16

Nové modely série 5000 a 4000 sú cenovo dostupné televízory s Full HD rozlíšením. Príjemným prekvapením je najmä nový model 5211. V štýlovom bielom prevedení s jedinou 24-palcovou uhlopriečkou sa odlišuje vďaka vstavanému Bluetooth reproduktoru s výkonom 16W. Hrá veľmi slušne, môžete sa spoľahnúť na kvalitné hĺbky a dokonca je možné počúvať reproduktor bez zapnutia obrazovky televízora.

Philips_TV_Brusel_2016_14

Philips_TV_Brusel_2016_13

Philips_TV_Brusel_2016_12

Philips sa ako prvý rozhodol vymeniť vo väčšine modelov svoje Philips Smart TV rozhranie za Android. Minulý rok sme boli svedkami veľkého rastu Android televízorov na trhu, dnes totiž tvoria už 13% zo všetkých predaných televízorov. Philips navyše používa verziu Android TV, čiže optimalizovaný Android pre televízory. Aplikácií je na trhu už dosť, výhodou pre vývojárov je pomerne jednoduchá úprava existujúcich aplikácií pre rozhranie TV. Všetky modely s Android TV pritom majú štvorjadrový procesor, a tak zvládajú aj Video streaming, čo sa hodí najmä pri hraní online hier. Philips úzko spolupracuje aj s dôležitými tvorcami obsahu, a tak NETFLIX si môžete užívať naplno aj vrátane UHD a HDR obsahu. Nové modely roka 2016 podporujú aj 4K YouTube videá.

Philips_TV_Brusel_2016_31

Novinkou je podpora aplikácií pre inteligentnú domácnosť MyLiveGuard Smart home, kde Philips získal ročný exkluzívny kontrakt na tieto aplikácie práve pre svoje televízory s Android TV. Je celkom zaujímavé, keď vám zazvoní zvonček a ako obraz v obraze sa na televízore objaví záznam z kamery pri vstupe do domu. Rovnako cez televízor môžete ovládať teplotu v domácnosti a ďalšie zariadenia.

Philips_TV_Brusel_2016_32

Komentáre k článku