Philips má novú kolekciu svietidiel značky Hue pre rok 2018

ZDROJ | Philips

Philips neustále inovuje a rozširuje svoj rad svietidiel Philips Hue. Toto inteligentné osvetlenie pre domácnosť má už množstvo variácií a v súčasnosti by si mal každý vybrať osvetlenie podľa svojich potrieb. Nejde však o lacnú záležitosť.

Philips, alebo lepšie povedané jej firma Signify, ešte len začne predávať novú kolekciu pre rok 2018, ale s niekoľkými výrobkami sme vás už vďaka uniknutým informáciám (napríklad inteligentné kúpeľňové zrkadlo Adore Bathroom či svetelný had) oboznámili.

ZDROJ | Philips

Modelový rad Ascend používa jednotný tvar krytu, ktorý je vyrobený z rozptýleného skla a tlmí tak priame svetlo žiaroviek Hue. Pozostáva zo závesnej, nástennej, stolovej a podlahovej lampy. Stolová a nástenná lampa sa dodáva so žiarovkou E12, závesná s E26 a podlahová má objímku typu A19. Žiarovky dokážu pracovať so štandardným bielym svetlom, ako aj s farebným.

ZDROJ | Philips

Závesná lampa Philips Hue Enchant, tak ako každá v kolekcii Hue, umožňuje pripojenie k mostíku Philips Bridge, podporuje hlasových asistentov a výrobca sľubuje 25-tisíc hodinovú výdrž 10-wattovej žiarovky s objímkou E26.

ZDROJ | Philips

Nástenné svietidlo Philips Hue Ascend rozžiari LED žiarovka s objímkou typu E12 a s výkonom 6,5 W. Životnosť žiarovky sa udáva na 25 000 hodín, jej použitie sa odporúča do obývačky alebo spálne.

Ceny týchto lámp sú už na internete, aj keď samotné svietidlá sa ešte kúpiť nedajú. K dispozícii budú až od októbra 2018. Philips určite nie je low-endová značka a za svoje osvetlenie si pýta poriadne veľa. Od 99,99 dolárov za nástennú lampu až po 179,99 za podlahové svietidlo, čo je naozaj dosť.

ZDROJ | Philips

Novinkou je aj svietidlo Being Pendant, ktoré je určené na montáž zo stropu. Žiarovky sa v tomto modeli meniť nedajú. Cena lampy sa vyšplhala na 249,99 dolárov.

Pozrite siPhilips Hue stále patrí medzi to najlepšie medzi smart svietidlami

Kolekcia Adore zahŕňa už predstavené zrkadlo a teraz k nemu pribudlo aj stropné svietidlo. To obsahuje stmievač, má vydržať 30 000 hodín prevádzky, svieti len na bielo a LED diódy sa nedajú vymieňať. Philips si pýta za svietidlo 179,99 dolárov, za zrkadlo zaplatíte 249,99 dolárov. Adore sa má začať predávať už čoskoro, 20. augusta.

ZDROJ | Philips

Ku kolekcii na tento rok patrí aj vonkajšie osvetlenie, o ktorom sme už písali. Svetelný had sa bude predávať v dvoch veľkostiach – 2  a 5 metrovej. Za menšiu dáte 89,99 a za druhú 159,99 dolárov.

Philips Hue vie spolupracovať so službami Amazon Alexa, Apple HomeKit, Google Home a Google Assistant. Vďaka nim je možné ovládať svetlá hlasom – nielen ich zapnúť a vypnúť, ale i zmeniť jas a farbu, či prepnúť na prednastavenú scénu. 

https://youtu.be/lCv4r3wgsPQ

Pozrite siSmart svetlá Philips Hue sú už konečne aj pre exteriér

Pomocou aplikácií Philips Hue pre Android a iOS môže používateľ ovládať svoje na diaľku, nech je kdekoľvek. Môže tak ľahko skontrolovať, či nezabudol vypnúť svetlá pred odchodom na dovolenku. Spoluprácu s aplikáciami zabezpečí mostík Philips Hue Bridge, ktorý je vlastne mozgom na ovládanie svietidiel a dokáže byť spárovaný až s 50-timi lampami.

ZdrojPhilips,The Verge

Komentáre k článku