Philips Hue ukázal ďalšiu kolekciu. Tentokrát si na nás „posvieti“ pri zábave

Philips pripravil dve nové kolekcie: Hue Signe a Hue Play. Podporujú štandardy Hue a HomeKit a sú zamerané na zlepšenie náladového osvetlenia počas našej zábavy, napríklad pri sledovaní televízie či hraní hier.

Hue White a Hue Color Ambiance Signe Collection ponúka štíhly dizajn s pevnou základňou, ktorá sa nachádza v podlahovom alebo stolnom svetle. Podlahové svietidlo je vysoké 150, stolové má 61 centimetrov.

Táto kolekcia je navrhnutá tak, aby mohla byť umiestnená pri stene a s nepriamym svetlom odrážajúci sa od steny až do stropu robila príjemnú atmosféru v domácnosti.

ZDROJ | Philips

Svietidlá Signe dokážu poskytnúť príjemné osvetlenie pri sledovaní televízora, alebo pri hraní videohier. Používateľ si bude môcť vybrať zo 16 miliónov farieb a z 50 000 odtieňov bieleho svetla. Signe ale nepodporuje viaczónové osvetlenie, takže z jednej lampy sa dá svietiť len jednou farbou, no Philips uvádza, že s viacerými svietidlami Signe si bude môcť zákazník skombinovať farby z viacerých zdrojov.

ZDROJ | Philips

Signe Table Light sa bude dať kúpiť za 159,99 dolárov a Signe Floor Light za 249,99 dolárov. Predobjednávky sa budú dať zrealizovať v septembri, dodávky svietidiel začnú o mesiac neskôr, v októbri 2018.

Svietidlo Hue Play Collection je takisto zamerané pre svetelný „podmaz“ pri rodinnej zábave. Výrobca opisuje Hue Play ako svetelný panel, ktorý môže byť umiestnený napríklad za televízorom, alebo jednoducho položený na podlahe tak, aby osvetľoval ľubovoľný priestor.

Pozrite siPhilips má novú kolekciu svietidiel značky Hue pre rok 2018

Ako zaujímavé riešenie sa nám zdá zdroj napájania, do ktorého môžu byť pripojené až tri svietidlá. Dobrý nápad, ako znížiť množstvo zásuviek a predĺžovačiek, však?

ZDROJ | Philips

Svietidlo Hue Play Collection môže byť umiestnené horizontálne aj vertikálne. Dlhé je len 23 centimetrov, takže sa dá ľahko umiestniť aj v stiesnených priestoroch.

Pozrite siPhilips Hue stále patrí medzi to najlepšie medzi smart svietidlami

Predávať sa budú dva modely Hue Play. Základná súprava s jedným svietidlom bude za 69,99 dolárov. Dvojitá súprava za 129,99 dolárov. Predobjednávky sa budú prijímať od septembra, predaj začne v októbri. V prípade kúpy jedného z týchto dvoch súprav ponúka Philips rozšírenie Hue Play za 59,99 dolárov, ktoré sa dá pripojiť do zásuvky základnej súpravy.

ZDROJ | Philips

Ako sme spomínali, Philips Hue Signe aj Play, sa dajú pridať do ekosystému HomeKit od Apple, čím sa umožní ich hlasové ovládanie pomocou Siri, ako aj naprogramovanie ich zapínania a vypínania, či pridanie do naplánovanej scény.

Čo sa týka samotnej firmy, Philips sa nenápadne presúva z pozície výrobcu žiaroviek na producenta inteligentných svietidiel. Aké máte skúsenosti s takýmto typom osvetlenia vy?

Zdroj9to5Mac

Komentáre k článku