Philips Hue Outdoor dostáva pohybový senzor

Signify, spoločnosť vyrábajúca svetelnú techniku Philips, na CESe predstavila očakávaný pohybový snímač pre extriérové použitie. Vďaka nemu je možné nastaviť svietidlá Philips Hue, aby reagovali na konkrétny pohybový snímač.

recenziaPhilips Hue Outdoor – na toto sme čakali!

ZDROJ | Philips

Philips Hue Outdoor prišiel na trh v minulom roku s viacerými svietidlami, no ani jedno neponúkalo pohybový snímač. Práve ten sa hodí v exteriéri, aby ste nemuseli stále hľadať vypínač či smartfón na zapnutie konkrétnych svietidiel.

Teraz je tomu ale koniec, Signify predstavil Hue snímač pre exteriér. Je na baterky, takže sa oň tiež netreba starať a je ho možné umiestniť takmer kdekoľvek.

ZDROJ | Philips

Na rozdiel od klasického snímača pohybu pre interiér je snímač pre exteriér väčší a (snáď iba zatiaľ) v čiernej farbe. Rozmery krabičky sú 76 x 76 x 56 mm. Telo je utesnené voči striekajúcej vode – IP54.

Vďaka snímaču je možné nastaviť všetky svietidlá Hue podľa toho, čo chcete aby v prípade zaznamenania pohybu robili. Napríklad si môžete nastaviť iba privítacie svetlá na priedomí, keď prídete večer z práce. Na snímač ale môžete nastaviť svietidlá, ktoré sú v odľahlejšom kúte záhrady, kde bežne nesvietite. Príp. môžete dať snímač na začiatok chodníka, ktorý sa okamžite po vašom vkročení rozsvieti.

ZDROJ | Philips

Vyriešiť môžete aj odstrašenie neželaných hostí. Napríklad snímač dáte tak, aby zachytil iba podozrivý pohyb či už ste alebo nie ste doma. V prípade pohybu dá snímač inštrukciu vybraným svietidlám, aby sa zapli. Nemusia to pritom byť iba svetlá v exteriéri, ale aj interiéri. Zlodej si nebude môcť byť istý, či naozaj v dome nikto nie je.

Umiestniť snímač je možné kdekoľvek. V balení vraj budú aj rôzne nadstavce, ktoré uľahčia umiestnenie na roh, alebo do rohu budovy. Dosah snímača pohybu je zhruba 12 metrov. Zároveň má snímač aj snímač okolitého svetla, takže nehrozí, že sa svetlá zapnú aj počas dňa.

Cena snímača je pre európsky trh 49,95 €, v predaji bude od februára.

ZDROJ | Philips

Signity do portfólia Hue Outdoor zárovň pridáva aj nové svietidlá. Pre náš trh to budú modely Philips Hue Econic s cenou 129,99 € a 159,99 €…

ZDROJ | Philips

Ale aj svietidlá Philips Hue Fuzo s cenou od 79,99 €.

ZDROJ | Philips
ZDROJ | Philips

Do tretice príde aj väčší model série Calla s cenou 149,99 €, resp. 119,99 € bez zdroja. V svietidle nie je len biela, ale RGB LED žiarovka.

ZdrojSignify

Komentáre k článku