Philips Hue má špeciálne režimy pre batoľatá

Smart systém svietenia Philips Hue predstavil zaujímavé drobnosti pre novopečených rodičov. V Philips Hue Labs sa objavili štyri tzv. formuly, ktoré majú pomôcť pri starostlivosti o batoľatá. Niektoré z nich vyžadujú síce viac ako len Hue svietidlo.

Pozrite siPhilips Hue dostane novú appku, synchronizáciu s PC i exteriérové svetlá

Na fungovanie Nursery light vám ale stačí iba Hue lampa, alebo žiarovka v detskej izbe. Táto formula slúži na to, že v prípade nočnej výmeny plienky, prípadne kojenia bábätka stačí spustiť formulu z telefónu, alebo smart ovládača a o príjemné svetlo sa postará smart svietenie.

To má byť najskôr jemne tlmené, aby dieťa či rodič nebol oslepený silným svetlom. Následne sa má meniť na nočné svietenie až kým automaticky nezhasne. Dĺžku tohto procesu je možné nastaviť podľa vlastných preferencií.

Philips Hue WellnessZDROJ | Philips

Formula Sleep buddy má pomôcť učiť malé deti kedy je čas spať a kedy zas vstať. Ide vlastne o dve samostatné scény svietenia, ktoré je možné nastaviť na konkrétne svietidlo/žiarovku v detskej izbe. Dieťa by sa podľa scén malo vedieť zorientovať, kedy je noc a kedy deň.

Na formulku Temperature monitor je už potrebný snímač pohybu Hue. Možno ste nevedeli, ale v každom snímači je zabudovaný aj snímač teploty. V tejto formule je možné nastaviť dve hraničné teploty, na ktoré Hue upozorní.

ZDROJ | Philips

Poslednou formulkou je Kids on the loose, ktorá taktiež vyžaduje snímač pohybu. Ten je potrebné umiestniť medzi dvere a detskú postieľku, pričom v prípade, že dieťa vyjde z postieľky a pôjde k dverám, v spálni sa vám rozsvietia svetlá. Súčasťou má byť možnosť úpravy dĺžky upozornenia, ale aj to, ako dlho má byť senzor deaktivovaný pre prípad, že dieťa ukladáte do postieľky.

RECENZIAPhilips Hue stále patrí medzi to najlepšie medzi smart svietidlami

ZdrojPhilips

Komentáre k článku