Philips BDP 9600: nová vlajková loď pre 3D Blu-ray

Tento rok sa to v Berlíne na výstave IFA 2010 len hemží novinkami v každej oblasti. Philips nebol výnimkou a spolu s uvedením veľmi zaujímavej 3D televízie Cinema 21:9 Platinum, predstavil nový, najlepšie vybavený model 3D Blu-ray prehrávača. S podporou veľkého množstva štandardov, elegantným hliníkovým telom si môže nájsť cestu až k vám domov.   

Philips BDP 9600

Nová vlajková loď Philipsu má čo ponúknuť. Medzi hlavné prvky patrí aj Qdeo. Je to rad  viacerých technológií, ktoré vytvárajú plynulý a prirodzený obraz. Majú eliminovať práve šum, ktorý je veľmi rušiví pri pozeraní na TV s vysokým rozlíšením. Technológia funguje pri viacerých zdrojoch obrazu, od Blu-ray až po videá z internetu nízkej kvality. Výsledný obraz má mať dokonalejšie farby, jemné detaily, vyšší kontrast a lepšiu priestorovú hĺbku. Služba Net TV ponúka bohatý výber on-line služieb. Je to taká obdoba služby BD-live, ktorú tiež obsahuje. Stačí pripojiť prehrávač do bezdrôtovej siete alebo pomocou koaxiálneho kábla na internet a môžte vychutnávať ponúkaný obsah filmov, obrázkov, taktiež informácií a to priamo na televíznej obrazovke. Rozhranie Wi-Fi je zabezpečované aj štandardom  802.11n.

Philips BDP 9600

Samozrejmosťou je prehrávanie obsahu v HD kvalite a to aj v 3D. Certifikát DivX Plus HD ponúka zasa najnovší pokrok v technológií DivX. Formát podporuje H.264 HD video so zvukom ACC vysokej kvality v kontajnery MKV. Pripojenie do siete DLNA vám umožní jednoduchý prístup k multimediálnym súborov vo vašom PC. Používa sa pripojenie Ethernet so spomínaným protokolom DLNA, ktorý zabezpečuje komunikáciu a spoluprácu produktov. Samozrejme pripojené zariadenie musí túto technológiu podporovať. Digitálne konvertory TI DAC Burr-Brown zvuku vysokej kvality produkujú bohatý realistický zvuk v 7.1 kanálovom výstupe, pre intenzívnejší zážitok z filmov. Ďalej sú samozrejmosťou výstupy od HDMI, AV, USB 2.0, komponentný video výstup, digitálny optický výstup a koaxiálny, CVBS až po vstupy SD/SDHC kariet. Vnútorná pamäť sú 2 GB a pre našincov obsahuje slovenský jazyk.

Philips BDP 9600

Technické údaje nového modelu od Philipsu pomaly nemajú konca kraja. Myslím, že má určite čo ponúknuť každému a momentálne patrí svojou výbavou medzi špičku Blu-ray prehrávačov. Svojím dizajnom s 3mm hliníkovým plášťom a dotykovými tlačidlami sa zapáčil. Momentálne už je v predaji a s cenou okolo 400 €.

Komentáre k článku