Philips Ambilight – Láska môže mať mnoho farieb

ZDROJ | Philips

Prisvietenie malým svetelným zdrojom za obrazovkou, ktoré malo kedysi za úlohu znížiť kontrast medzi tmavou stenou a televízorom, plnilo skôr zdravotnú, ako estetickú úlohu.

ZDROJ | Philips

Patentovaný systém Ambilight je však iný level. Vyvinutý bol v roku 2002 v laboratóriách Philips ASA a Philips Research a je už roky využívaný v televízoroch Philips, kde patrí k charakteristickým a oceňovaným črtám tejto značky. Funkcia sa síce dá vypnúť, ale kto ju vyskúšal, sotva sa jej niekedy chcel zbaviť, ak sa dá navyše prepnúť do viacerých módov a parametre je možné individuálne upraviť.

Ako Ambilight funguje?

Ambilight je unikátna patentovaná technológia využívajúca RGB LED diódy dosahujúce široké farebné spektrum, ktoré sú umiestnené v zadnej časti televízorov. Ambilight pracuje na projekcii svetla vo veľmi širokej škále farebných odtieňov a intenzít. Na generovanie farieb využíva samotný video kanál. Vy si tak užívate viac detailov, kontrastu a farieb tým, že stena v okolí televízora je osvetlená farbami práve sledovaného obsahu.

ZDROJ | Philips

Môžete si vybrať, či má Ambilight sledovať farbu a jas obsahu, alebo úrovne a farby svetla môžu byť nastavené tak, aby dotvárali dizajn a farby vášho interiéru, či aktuálnu náladu. Okrem príjemných efektov sa tým pri sledovaní video obsahu zdanlivo zväčšuje aj uhlopriečka obrazovky. Nové televízory Philips dokážu nastaviť Ambilight dokonca aj pre farebné steny.

Režim si vyberiete

Pamätáte si na časy, keď bola hitom „farebná hudba“, ktorú si rádioamatéri konštruovali svojpomocne z farebných žiaroviek a spínacích obvodov s filtrami? S technológiou Ambilight rozžiarite hudobné rytmy vo vašej obývačke perfektne a jednoducho. Ambilight sa dokáže riadiť zvukom a na základe rytmu vytvoriť pôsobivé svetelné predstavenie.

ZDROJ | Philips

Na Ambilight môžete navyše pripojiť aj inteligentné žiarovky Philips Hue. Farebná plejáda tak môže nielen v rytme hudby rozžiariť celú miestnosť. K dispozícii sú totiž aj ďalšie režimy, ktoré si môžete zvoliť – pozeranie filmov, hranie hier, alebo relax. Funkciu Ambilight navyše môžete využiť aj keď je televízor v pohotovostnom režime. Jednoduchým stlačením tlačidla na diaľkovom ovládaní aktivujete efektné osvetlenie, ktoré dokáže zharmonizovať miestnosť aj dušu.

https://www.youtube.com/watch?v=vukUK8PFtbg

Dôvodov pre Ambilight je množstvo. Už tieto Vianoce si môžete pôsobivú „polárnu žiaru“ s televízormi Philips, od série 7000, vytvoriť aj vo svojej obývačke. Pozrite si aktuálnu ponuku televízorov Philips s Ambilight na stránke www.philips.sk.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom TP Vision.

ZdrojPhilips

Komentáre k článku