Philips 8602 má Quantum Dot displej a nový P5 procesor

TP Vision pod značkou Philips na výstave IFA 2017 prekvapil novým Ultra HD televízorom série 8602. Ide o prvý televízor výrobcu s displejom Quantum Dot od Samsungu. Tým ale novinka nekončí a do výbavy zahrňuje aj nový obrazový procesor P5. Nachýba ni Ambilight.

https://www.youtube.com/watch?v=wxOOlEV6yI8

Novinka nie je na prvý pohľad ničím unikátna. Veľký čierny displej, tenký strieborný rámik okolo… Až na to, že pod displejom je tenký soundbar, v zadnej stene je 3-stranný Ambilight a displej je typu Quantum Dot od Samsungu, ktorý obstál aj v našom teste.

Philips 8602 nie je vlajkovou loďou, a to je dobre. Práve nižšia séria s bohatou výbavou a najnovšími technológiami sľubuje dostupnú špičkovú Ultra HD telku pre širšie spektrum používateľov. Cenu síce Philips pre náš trh ešte nezverejnil, no mala by sa pohybovať okolo 2 000 €.

Za túto sumu dostanete už spomínaný displej s uhlopriečkou 55 alebo 65 palcov, ktorý poháňa najnovší procesor Philipsu, model P5 Perfect Image Processing. Ten má za úlohu obraz nielen spracovávať, ale ho aj vylepšovať. Otázna je len 17-bitová farba, ktorú Quantum Dot displej aj tak nevie zobraziť. Výrobca nakoniec v tlačovej správe ale aj tak hovorí o 14-bitovej farbe.

https://www.youtube.com/watch?v=5XSFPtbISOU

Samozrejmosťou je podpora všemožných HDR štandardov a množstvo softvérových vylepšení ako Micro Dimming Perfect, Perfect Natural Motion. Displej má produkovať jas na úrovni 700 cd/m².

Soundbar pod displejom má mať celkový výkon 50 W. K TV môžete pripojiť 4 HDMI zariadenia, 2 USB disky či DVB-T/C/S anténu. Nechýbajú ani Wi-Fi ac či Bluetooth moduly.

Novinkou je aj samotné osvetlenie Ambilight. To je po novom nazvané Ambilight Spectra XL a má ho byť možné ovládať aj cez mobilnú appku AmbiSmart. Cez appku má byť možné ovládanie svetiel na štýl Philips Hue, teda vy si vyberiete, akú farebnú schému chcete za televízorom mať. Zároveň je možné ovládanie intenzity Ambilightu počas sledovania televízora, počúvania hudby či hrania hier. Cez appku má byť tiež možné ovládať bežné funkcie televízora.

Operačným systémom novinky je Android TV 6 s vlastným 4-jadrovým procesorom. Samozrejmosťou je tak obchod Play, možnosť pripojenia počítačových periférií ako klávesnica či myš, alebo gamepad pre hranie jednoduchých Android hier priamo na displeji televízora. Nechýba tiež AI hlasový asistent, Google Assistant.

ZDROJ | Philips
ZDROJ | Philips
ZDROJ | Philips

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

ZdrojTP Vision

Komentáre k článku