Philips 5400 LatteGo je osobný barista so špecializáciou na mliečne kávy

ZDROJ | Philips

Perfektne napenené mlieko je pre milovníkov kávy a špeciálne caffé latte priam modlou. Zvládnuť toto majstrovstvo vyžaduje roky praxe. Plnoautomatický kávovar Philips 5400 LatteGo vás od dlhého trénovania oslobodí práve pomocou unikátneho prepracovanému systému na spenenie mlieka LatteGo.

Dokonalé ráno? Pre mnohých je jeho súčasťou šálka perfektnej kávy. Pripraviť vám ju dokáže elegantný barista učený v Taliansku, ktorý zvláda majstrovstvo napeneného mlieka a ako bonus má v malíčku čistotu. Reč je, samozrejme, o kávovare Philips 5400 LatteGo, ktorý má vo svojom menu až 12 druhov káv.

kávovar, lattego

Mliečna pena ako od baristického majstra

Jeho špecialitou sú najmä tie s napeneným mliekom. Výrobca sa totiž zameral na to, čo robí z caffé latte a cappuccina tak jedinečný zážitok. Výsledkom je inteligentný penič mlieka LatteGo. Toto riešenie v okrúhlej komore vysokorýchlostne mieša mlieko so vzduchom. Rýchlosť, teplota a pomer vzduchu a mlieka, s ktorými kávovar Philips 5400 LatteGo pracuje, sú dôsledne nastavené podľa pozorovaní najlepších baristov.

Inteligentné spojenie kávy a mlieka

Je tu však ešte jeden krok k vytúženému zážitku. Dostať mlieko do šálky s kávou. Systém LatteGo je vrhnutý tak, aby pomocou chrómového lieviku spenené mlieko opatrne, no zároveň rýchlo, naservíroval do šálky. Celý proces prípravy kávy je vďaka prepracovanému riešeniu veľmi rýchly a čistý. Ráno, pred odchodom do práce, vás nebude nič zbytočne zdržovať.

Philips 5400 LatteGo je v okamihu čistý

Kávovary s riešeniami na prípravu mliečnych káv sú často kritizované, pretože ich čistenie je pomerne náročné. Systém LatteGo má aj v tomto smere eso v rukáve. Karafu na mlieko ľahko odpojíte od kávovaru a opláchnete. Prípadne ju môžete umyť v umývačke riadu.

Rovnako ako aj ďalšie najčastejšie znečistené časti kávovaru, teda podnos na odkvapkávanie a nádobu na zomletú kávu. Karafa má prispôsobený objem 0,26 litra, aby ste mali vždy dostatok mlieka, no zároveň vám nezostávalo a nevylievali ste ho.

Presne podľa vašej chuti

Ak máte radi veci naozaj po svojom, potom istotne oceníte možnosť nastavenia 12 stupňov mletia zrnkovej kávy, či funkciu extra dávky, ktorá káve pridá extra chuť. Intenzitu arómy môžete nastaviť na piatich úrovniach. Naviac, je tu možnosť uloženia štyroch používateľských profilov. Ak doslova vytvoríte vlastný postup prípravy kávy, môžete si ho uložiť a jediným klikom kávu pripraviť presne podľa vašej chuti.

ZDROJ | Philips

Displej? Tajná zbraň!

Kompletné ovládanie a nastavenie používateľských profilov je skutočne jednoduché vďaka veľkému, farebnému a plne dotykovému displeju. Používateľské prostredie Philips 5400 LatteGo je maximálne intuitívne, vďaka čomu budete vedieť kávovar ovládať už po prvom spustení ako profík. Najdlhšie vám bude trvať rozhodovanie, ktorú z 12 ponúkaných káv si vybrať.

Sledujte nás aj o týždeň, máme pre vás pripravenú ďalšiu nádielku výnimočných funkcií kávovaru Philips 5400 LatteGo.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Phillips.

Komentáre k článku