Phantom 3 Standard je najdostupnejším dronom od DJI

Drony od DJI patria na špičku medzi výrobcami týchto novodobých hračiek. Ich modely však nech sú akokoľvek vynikajúce, majú jednu veľkú nevýhodu, cenu. Sú totiž pre bežného používateľa príliš drahé. Zmeniť to má nový model.

DJI Phantom 3 Standard, ako sa novinka volá, je totiž dron určený práve začiatočníkom, ktorí chcú kvalitné zariadenie od renomovaného výrobcu, ale na druhú stranu nie sú ochotní do neho investovať priveľa.

Ok, slovo priveľa je v tomto prípade pomerne diskutabilné. Phantom 3 Standard totiž stojí 799 USD. Oproti najvybavenejšiemu modelu Phantom 3 Professional, ktorý stojí 1 260 USD, alebo oproti modelu Phantom 3 Advanced, ktorý je váš za tisícku amerických dolárov, je to však stále menej.

DJI Phantom 3 Standard

Pozrite siDJI Phantom 3 Professional natáča 4K video a pre orientáciu používa ultrazvuk

A kde sa nižšia cena prejaví? Prekvapivo to nie je rozlíšenie videa. Aj keď model Standard neponúka 4K rozlíšenie videa, ako model Professional, jeho 2,7K rozlíšenie (30 fps, 40 Mbps) je viac ako dostatočné. Samotná šošovka má uhol záberu 94°, takže vaše videá nebudú pôsobiť tak širokouhlom, ako napríklad v prípade kamier GoPro.

https://www.youtube.com/watch?v=QIav0Qbw55g

Uspokojiť sa však budete musieť s jednoduchším diaľkovým ovládaním, ako aj slabším trojosým systémom stabilizácie obrazu. Chýba aj Wi-Fi Lightscribe modul, takže pri natáčaní videa sa nebudete môcť vzdialiť tak ďaleko, ako v prípade drahších modelov výrobcu. Dosah diaľkového ovládania je 1 km, čo je polovica oproti vybavenejsim modelom.

DJI Phantom 3 Standard

Namiesto toho je dron vybavený funkciami, ktoré ocenia začiatočníci. Nájdete tu totiž špeciálne režimy, ktoré vám pomôžu vzlietnuť a pristáť, ako aj režimy, ktoré zabránia tomu, aby ste leteli moc vysoko, či ďaleko.

Samozrejme nechýbajú funkcie pre 360° prelet v stanovenej výške okolo zvoleného objektu, automatický let po stanovenej trase, či sledovanie objektu dronom. Obraz z drona môžete v HD kvalite sledovať na svojom smartfóne, alebo tablete. Integrovaná batéria pritom vystačí na 25 minút letu.

Foto: DJI

Komentáre k článku