Peugeot 508 PSE ponúkne hybridný výkon 360 koní

ZDROJ | Peugeot

Peugeot predstavil svoj najvýkonnejší sériovo vyrábaný model. Plug-in hybridný model 508 Peugeot Sport Engineered stojí aj nad športovou verziou GT.

Druhú generáciu modelu Peugeot 508 predstavil výrobca už pred dvoma rokmi a už vtedy prisľúbil, že po športovej verzii GT posunie výkon tohto modelu ešte o úroveň vyššie. Po dvoch rokoch Peugeot tento sľub plní a tak už o mesiac vyrazí na cesty doteraz najvýkonnejší sériovo vyrábaný model – 508 Peugeot Sport Engineered.

ZDROJ | Peugeot

Spojením spaľovacieho motoru s elektrickým pohonom získava nový Peugeot 508 PSE pod kapotu maximálny výkon 360 koní a maximálny krútiaci moment 520 Nm. Z nuly na 100 km/h sa tak dostane za 5,2 sekundy a pružne z 80 na 120 km/h za 3 sekundy.

ZDROJ | Peugeot

Konštrukčne boli na modeli mierne upravené viaceré prvky vrátane zníženého sedenia, rozchodu kolies rozšíreného vpredu o 24 mm a vzadu o 12 mm. Štandardne ponúkne 508 PSE variabilné nastavenie tlmičov, predné brzdové kotúče s priemerom 380 mm, pevné štvorpiestikové strmene a 20“ disky s pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S.

ZDROJ | Peugeot

Benzínový 1,6-litrový benzínový štvorvalec je v tomto prípade skombinovaný až s dvojicou elektromotorov a 11,5-kWh batériou. Tú je možné nabiť z domácej zásuvky za menej ako 7 hodín a za zhruba 4 hodiny zo zosilnenej 16 A zásuvky. S domácim 32 A Wallboxom to pôjde aj za menej ako 2 hodiny.

ZDROJ | Peugeot

Zvyškom výbavy odpovedá 508 PSE svojim príbuzným modelom s najvyššou doplnkovou výbavou. Jeho súčasťou je tak aj volič jazdných režimov, Hi-Fi audiosystém od spoločnosti FOCAL či nočné videnie.

ZDROJ | Peugeot

Nový 508 Peugeot Sport Engineered sa vyrába vo francúzskom Mulhouse a na niektorých trhoch bude dostupný už od polovice októbra.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku