Perspecto – hra, v ktorej občas stačí zmeniť uhol pohľadu

ZDROJ | Kamil Kucma

Obchody s aplikáciami obsahujú desiatky hier založených na hre s perspektívou. Perspecto nie je výnimkou, no napriek tomu pôsobí tuctovo a získa si vás dobrou hrateľnosťou a vyzývavou náročnosťou.

https://youtu.be/wnddgG4JHHs

Asi nie je žiadnym prekvapením, že v hre Perspecto bude vašou úlohou meniť perspektívu, aby ste poskladali farebné kocky do požadovaného obrazcu. Otáčaním obrazu sa akoby prepínate z 2D priestoru do 3D priestoru a kocky vidíte vždy len z jednej strany. Ak ste niekedy hrali hru FEZ, v hre Perspecto sa budete cítiť ako doma.

V prvých úrovniach môžete kocky presúvať akokoľvek, aby ste sa rýchlo naučili pohybovať v priestore. Neskôr sa však veci skomplikujú, keď sa do vzorcov zapoja nepohyblivé kocky, kocky, ktoré sa dajú posúvať len výmenou s ďalšou kockou a podobné variácie pôvodného mechanizmu.

Perspecto ponúka celkovo 100 takýchto úrovní, ktorých náročnosť prirodzene stúpa a na niektorých skladačkách sa môžete pekne zaseknúť na dlhšiu dobu. Najťažším mechanizmom, ktorý sa neskôr v hre objaví, je gravitácia, kvôli ktorej sa kocky posúvajú pri každom otočení obrazu. Každý krok si teda musíte dobre rozmyslieť, aby ste sa v úrovni ešte viac nezamotali.

Perspecto je ale veľmi vydarená hra, ktorá vám za prijemnú cenu (3,49 – iOS, 2,59 € – Android) poskytne niekoľko hodín zábavy a logického premýšľania v stovke úrovní.

Pozrite siDissembler – potrápte si hlavu pestrofarebnými štvorčekmi

Koncept hry nie je vyslovene originálny, no je prevedený v tak dobrej forme, že by bola škoda, ak by vývojár ostal pri základnej ponuke úrovní. Snáď sa ešte v budúcnosti dočkáme možnosti zakúpenia ďalších úrovní.

ZDROJ | Kamil Kucma

Perspecto91%

Veľkosť:
110,1 MB
Platforma:
iOS 8.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
3,49 €

Perspecto je vydarená mobilná hra, v ktorej je vašou úlohou meniť pohľad na farebné kocky, ktoré zároveň musíte posúvať, aby ste vytvorili stanovený obrazec.

Komentáre k článku