Pentax K-70 poteší nejedného extrémistu svojou odolnosťou

ZDROJ | Pentax

Japonský Pentax u nás síce nie je veľmi známy, no už roky vyrába veľmi podarené fotoaparáty. Najnovším kúskom je Pentax K-70, ktorý vychádza z modelu K-S2 a čiastočne z modelu K-1.

Pentax K-70 2
ZDROJ | Pentax

Novinka má telo odolné voči poveternostným vplyvom, takže nemá problém snímať v daždi, vlhku, prašnom prostredí či zime (do -10°C). Samozrejmosťou sú aj odolné objektívy, čo určite poteší extrémistov.

Ergonómia a dizajn je vraj navrhnutý tak, aby bolo možné novinku ovládať aj v rukaviciach.

Pozrite siPentax K-1 – prvý full-frame v portfóliu s unikátnym displejom

Pentax K-70 10
ZDROJ | Pentax

Tí si prídu na svoje aj vďaka 24,2 Mpx CMOS snímaču (23,5 x 15,6 mm) bez low-pass filtra. Ten využíva hybridný autofókus s 11 + 77 bodmi, vďaka ktorému je schopný preostrovať aj počas natáčania videa.

https://www.youtube.com/watch?v=yGzfuh3XrVg

To je možné vytvárať v maximálne Full HD rozlíšení pri 30, 25 alebo 24 fps. Zvoliť si však možno aj časozberné snímanie, ktorého výsledkom je Ultra HD video. Citlivosť snímača výrobca udáva až na ISO 102 400. Snímač je zároveň plne stabilizovaný.

https://www.youtube.com/watch?v=4eee9BxBodQ

O bezproblémový chod sa stará nový PRIME MII obrazový procesor, ktorý je schopný softvérovo vytvoriť low-pass filter pre čo najlepšie zábery.

Pozrite siTestujeme Pentax K-S2, pozrite si ho naživo

https://www.youtube.com/watch?v=nYsDd3_ILxQ

Mnohých poteší aj plne výklopný displej s uhlopriečkou 3 palce VGA displej. Nechýba tiež množstvo režimov, efektov a manuálnych režimov. Potešiť môže aj Wi-Fi modul na vzdialené ovládanie cez smartfón alebo tablet.

Pentax K-70 12
ZDROJ | Pentax

Nový Pentax K-70 by sa mal na trhu objaviť s cenou okolo 650 dolárov. Podobnú cenu však môžeme očakávať aj v eurách. S novinkou bude možné kúpiť aj nové objektív HD PENTAX-DA 55-300mm f/4.5-6.3ED PLM WR RE.

ZdrojPentax

Komentáre k článku