Peggy – ušetrí vám čas pri praní?

Peggy

O bielizeň sa v domácnosti väčšinou starajú ženy. Starostlivosť o bielizeň je občas časovo náročnou činnosťou, najmä, ak je v domácnosti viac členov.

Zahraničný výrobca čistiacich prostriedkov Omo predstavil už aj inteligentný štipec na bielizeň. Najmúdrejší štipec na svete s názvom Peggy vznikol v jednej austrálskej návrhárskej dielni. Konečným cieľom produktu by malo byť zníženie času stráveného pri starostlivosti o bielizeň.

https://www.youtube.com/watch?v=5K5Nik_mym0

Mal by vám uľahčiť pranie

Pomocou domácej Wi-Fi siete vás Peggy môže informovať o najvhodnejšom čase, v ktorom by ste mohli dať prať bielizeň. Vo vnútri sa nachádza teplomer a senzor, ktorý zaznamenáva kolísajúcu vonkajšiu teplotu. Pomocou snímača vlhkosti má v malíčku aj vlhkosť a zrážky. Prostredníctvom svetelného senzora sníma aj množstvo slnečného svetla. Jednotlivé senzory pracujú súčasne a sú synchronizované s aplikáciou vo vašom mobilnom zariadení.

Pozrite siČistá bielizeň bez prania v práčke?

Peggy
ZDROJ | OMO

V produkte je zabudovaná obnoviteľná Li-ion batéria s USB nabíjacím portom.

Pozrite siLEN PRE ŽENY | Vytriedi, operie a možno raz aj požehlí

Peggy by vám mal vraj uľahčiť váš systém prania a pracích cyklov.

V aplikácii môžete vidieť odporúčania, v akom čase je vhodné oprať bielizeň, kedy bude opraná a taktiež vám približne vypočíta, kedy bude suché a môžete ho vziať zo sušiaka. Taktiež si môžete pracie cykly aj naplánovať.

Vznikol vraj kvôli deťom

Produkt vraj vznikol na základe výskumu, v ktorom 94% opýtaných rodičov priznalo, že by chceli tráviť so svojimi deťmi oveľa viac času. V tom im vraj bráni aj častá manipulácia s bielizňou.

Pozrite siLaundroid je robot, ktorý poskladá oblečenie

V súčasnosti je Peggy len prototypom, ktorý je testovaný v niekoľkých austrálskych domácnostiach. Cieľom je zistiť, či je produkt skutočne užitočný a umožňuje rodičom tráviť viac času so svojimi ratolesťami.

ZdrojOMO

Komentáre k článku