PeakFinder AR – ideálna aplikácia na letnú turistiku

ZDROJ | Fabio Soldati

Účel aplikácie PeakFinder AR je prezradený už v jej názve. Aplikácia pozná viac než 350 000 hôr po celom svete a tieto vedomosti vám môže prezradiť v praktickom prostredí. PeakFinder stačí namieriť na horizont a na obrazovke smartfónu uvidíte všetky hory vo vašom okolí.

Na spoznávanie hôr nemusíte byť ani v Alpách. PeakFinder pozná aj malé kopčeky v okolí, no ak by ste sa predsa len chceli rozhliadnuť, v aplikácii si môžete zmeniť výšku, z ktorej sa rozhliadate. Maximálne sa môžete vzniesť do výšky 20 000 metrov nad zemou, no aplikácia ponúka aj pokročilejšie možnosti.

 

Okrem výšky si môžete nastaviť aj deň a čas. Aký zmysel má meniť tieto údaje pri spoznávaní hôr? Pre bežného používateľa minimálny, no ak do hôr vyrážate primárne kvôli fotografovaniu, túto možnosť si určite zamilujete.

Pozrite siSeek by iNaturalist – ako Pokémon GO, akurát s reálnou faunou a flórou

PeakFinder totiž na mape okrem hôr zobrazuje aj polohu a trajektóriu slnka, takže ak v zobrazení zmeníte čas a deň, budete si vedieť presne naplánovať, kedy a kde budete mať ideálne svetelné podmienky.

Mapy sa pri prvom spustení aplikácie stiahnu do zariadenia, takže aplikáciu môžete používať aj bez pripojenia k internetu. Pred odchodom do hôr si však skontrolujte, akú oblasť aplikácia stiahla. Mapy sa totiž nesťahujú podľa krajín, ale podľa výrezu. Súčasne môžete stiahnuť aj viacero oblastí, pričom jedna zaberá zhruba 50 MB.

Názvy hôr si samozrejme môžete pozrieť cez akúkoľvek mapovú aplikáciu, no PeakFinder svojou AR kamerou spája náučný a zábavný aspekt do jednej podarenej aplikácie, ktorú sa oplatí zbaliť do ruksaku na letnú turistiku.

ZDROJ | Fabio Soldati

PeakFinder AR90%

Veľkosť:
10,0 MB
Platforma:
iOS 9.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
4,69 €

Aplikácia PeakFinder AR pozná 350 000 hôr po celom svete, ktoré vám umožní spoznať skrz AR kameru, dokonca aj bez pripojenia k internetu.

Komentáre k článku